Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

BohaterON – wspólnie włączmy historię!

2018-09-24 15:18:10 (ost. akt: 2018-09-24 13:13:01)

Autor zdjęcia: SP nr 2 w Węgorzewie

20 września Szkołę Podstawową nr 2 odwiedziła młodzież z klasy III d z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie z wychowawczynią panią Martą Wasiak. Starsi koledzy chcieli zachęcić uczniów z klasy IV c do uczestniczenia w akcji "BohaterON – włącz historię!"

To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”.

Najpierw uczniowie LO przypomnieli najważniejsze daty z historii Polski. W ciekawy sposób opowiedzieli o Powstaniu Warszawskim i o udziale w nim dzieci. Potem czwartoklasiści oglądali na zdjęciach pomnik Małego Powstańca w Warszawie i wysłuchali piosenek śpiewanych podczas Powstania, m.in. „Warszawskie dzieci”.Kiedy na tablicy pojawił się napis „WOLNOŚĆ”, przyszedł czas na napisanie pozdrowień i życzeń dla Powstańców, które zostaną wyslane pocztą. Uczniowie pisali w skupieniu i z pomocą starszych kolegów oraz wychowawcy Dariusza Polonisa. Na zakończenie czwartoklasiści i licealiści odbyli wspólną musztrę przed szkołą. Dziękujemy pani Marcie za pomysł lekcji, a koleżankom i kolegom z Liceum za spotkanie.

Akcja "BohaterON – włącz historię!" trwa do 2 października, kartki nieodpłatnie są dostępne między innymi na wszystkich stacjach paliw PKN ORLEN i w placówkach Poczty Polskiej.
(SP2 w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages