Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

W 270 dni dookoła świata z Szymonem Kuczyńskim

2018-09-20 11:00:00 (ost. akt: 2018-09-20 11:44:14)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Na maleńkim jachcie dwa razy samotnie opłynął świat. Ostatni rejs trwał 270 dni, 10 godzin i 29 minut. "To była świetna zabawa i fantastyczna przygoda" – wyprawę podsumował Szymon Kuczyński.

Szymona nikomu szczególnie przedstawiać nie trzeba. O sukcesie jaki odniósł polski żeglarz wrzało w polskich i zagranicznych mediach. Nic dziwnego, skoro na jachcie wielkości 6,35 m udało mu się dwukrotnie opłynąć Ziemię (rejsy: "Maxus Solo Around" 2014/2016 i "Call of the Ocean" 2017/2018).
— Na jednostce wyprodukowanej w naszej węgorzewskiej stoczni ustanowione zostały dwa rekordy świata — mówi Katarzyna Lawendowska z firmy Northman. — Maxus 22 „Atlantic Puffin stał się nie tylko najmniejszym polskim jachtem, na którym samotnik opłynął świat, ale przede wszystkim najmniejszym jachtem w historii, na którym samotny żeglarz opłynął Ziemię w rejsie non stop, czyli bez zawijania do portu.

Po sukcesie jakim zakończył się pierwszy samotny rejs Szymona „Maxus Solo Around” nadszedł czas kolejne wyzwanie – „Call of the Ocean”, którego celem stało się ustanowienie rekordu świata w samotnej żegludze non stop dookoła Ziemi na najmniejszym jachcie w historii. Jak czytamy na stronie poświęconej rejsowi (zewoceanu.pl) Kuczyński wypłynął z Plymouth 19 sierpnia 2017 roku, by okrążyć Ziemię w rejsie non stop, bez używania silnika, dookoła trzech słynnych przylądków. 17 maja 2018 roku o 07:29 UTC na falochronie w Plymouth przeciął linię mety. Tym samym po 270 dniach samotnej żeglugi bez zawijania do portów, na jachcie mierzącym zaledwie 6,36 m Szymon zakończył swój drugi okołoziemski rejs. To była prawdziwa próba charakteru i umiejętności radzenia sobie w ekstremalnych warunkach.

Jak mijał czas na wielkiej wodzie? Czy w czasie rejsu zdarzały się niebezpieczne sytuacje? Jak żeglarz radził sobie z jedzeniem, piciem i z samotnością? Jesteście ciekawi odpowiedzi? W takim razie zapraszamy na spotkanie z Szymonem, które odbędzie się już jutro (piatek). O godzinie 18.00 chętni mogą zwiedzić „Atlantic Puffin'a” w porcie Ahoj Czarter Węgorzewo. O godzinie 19.00 w Tawernie Keja Węgorzewo rozpocznie się spotkanie z Szymonem. Opowieści pełne niezwykłych przygód gwarantowane!
(mk)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages