Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Wakacje z miejską biblioteką dobiegły końca

2018-09-06 11:00:00 (ost. akt: 2018-09-06 09:39:05)

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak też było z zajęciami w miejskiej bibliotece, w których od lipca do końca sierpnia udział wzięło 670 dzieci.

W wakacyjnych zajęciach w bibliotece wzięło udział 670 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W trakcie spotkań prowadzone były zajęcia edukacyjne dotyczące przeróżnych dziedzin wiedzy, które pozwoliły przynajmniej w małym stopniu przybliżyć dzieciom dany temat. Dotyczyły one m.in. geografii, zoologii, historii. Nauka była połączona z zabawami, zagadkami, quizami, za które można było otrzymać małą niespodziankę. Codziennie odbywały się warsztaty artystyczne, na których dzieci tworzyły piękne prace plastyczne i manualne z wykorzystaniem przeróżnych ciekawych materiałów.

W programie zajęć nie zabrakło oczywiście głośnego czytania utworów literackich pobudzających wyobraźnię małego czytelnika, a także uczących wielu bardzo ważnych aspektów życia codziennego. Zaprosiliśmy też ciekawych gości, którzy opowiadali nam o swoich zawodach i pasjach. Byli to: Krzysztof Kuprewicz – instruktor karate z Węgorzewskiego Klubu Kyokushin Karate, Łukasz Radziwoniuk – strażak z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Węgorzewie oraz Anna Styrańczak – członkini węgorzewskiej Orkiestry Dętej.
W wakacyjne środy o godz. 14.00 w Parku im. J. A. Helwinga w Węgorzewie odbywało się również głośne czytanie bajek z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, czyli tradycyjnej japońskiej sztuki opowiadania historii za pomocą obrazków. Oprócz czytania były również m.in. zagadki, zabawy z chustą animacyjną, puzzle. Tradycyjnie każde dziecko otrzymywało kolorowego balonika. W tym roku pogoda nam dopisała i odbyło się 6 takich spotkań, w których wzięło udział 140 osób.
(MGBP w Węgorzewie)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages