Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Wielkie zmiany po pierwszym szkolnym dzwonku

2018-09-01 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-01 12:34:42)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Nowe korytarze, nowe sale, a nawet zupełnie nowe mury. Uczniów z Węgorzewa i okolic czeka wiele zmian i niespodzianek w nadchodzącym roku szkolnym.

„Informujemy o zmianie siedziby Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie. Od dnia 13 sierpnia 2018 roku sekretariat i dyrekcja mieścić się będą przy ulicy Pionierów 6 (budynek Gimnazjum). Dane kontaktowe: Adres: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie; tel: 87 427 32 53; mail: spwiw_wo@poczta.fm" — komunikat o takiej treści pojawił się na internetowej stronie węgorzewskiej "Jedynki". O zmiany organizacyjne pytamy panią dyrektor szkoły.

— W roku szkolnym 2018/2019 będziemy uczyć się w dwóch miejscach: przy ul. Pionierów będą klasy IV-VIII oraz III gimnazjalne, natomiast przy ul. Bema oddział przedszkolny i klasy I-III — wyjaśnia Iwona Wróblewska, dyrektor SP nr 1 w Węgorzewie. — Od roku 2019/2020 wszystkie klasy I-VIII będą już przy ul. Pionierów.
Jak wyjaśnia Wróblewska, powodem przeniesienia siedziby szkoły jest włączenie Gimnazjum do Szkoły Podstawowej nr 1.
— Staramy się, by uczniowie i rodzice odczuli jak najmniej skutki połączenia — zapewnia pani dyrektor.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Korczaka, aby wyjść naprzeciw wzrastającej liczby uczniów (według danych przekazanych przez węgorzewski urząd będzie ich ponad pół tysiąca), najmłodsze klasy będą uczyć się na dwie zmiany.

Na warunki do nauki nie powinni też narzekać uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie. Tam zakończyły się właśnie roboty budowlane warte ponad 2,5 miliona złotych (z ponad 2,2 milionową dotacją z Unii Europejskiej). W ramach tego projektu zaplanowano wybudowanie łącznika, w którym będą znajdowały się cztery pracownie przeznaczone do teoretycznej nauki zawodu i nauki języków obcych. Ma to umożliwić wprowadzenie do oferty placówki dwóch nowych kierunków kształcenia - szkutnik i technik obsługi turystycznej. W ramach projektu zostanie zakupione również nowoczesne wyposażenie do pracowni.

Zmiany po pierwszym dzwonku odczują również uczniowie okolicznych szkół. W Radziejach szkołę czeka inwestycja w ocieplenia, z kolei w Perłach wyremontowano korytarze i sale, powiększono także pac zabaw. W Węgielsztynie natomiast "pojawiła się" pracownia chemiczna.
(raz)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages