Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Kolejni żołnierze Obrony Terytorialnej w służbie Ojczyźnie

2018-08-24 11:01:48 (ost. akt: 2018-08-24 11:22:36)

Autor zdjęcia: Wojska-Obrony-Terytorialnej

W najbliższą niedzielę słowa roty przysięgi wojskowej wypowie blisko 200 żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uroczystość odbędzie się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim, o godz. 13.00.

Żołnierze, którzy złożą przysięgę zasilą bataliony lekkiej piechoty w Olsztynie, Braniewie i Giżycku. W obecności swoich najbliższych, tych, za których bezpieczeństwo są odpowiedzialni, a także poprzedników – kombatantów Armii Krajowej, ochotnicy wypowiedzą słowa przysięgi, które rozpoczną ich drogę służby wojskowej. Przysięga, będzie zwieńczeniem szesnastodniowego szkolenia podstawowego.

— Swoim poświęceniem i zaangażowaniem, jakie wykazywali podczas intensywnego szkolenia dowiedli, że prawo do noszenia żołnierskiego munduru traktują jako, przywilej i zaszczyt, ale przede wszystkim jako osobisty obowiązek — tak, o Terytorialsach mówi mówi ppłk Artur Tomaszewski, dowódca batalionu lekkiej piechoty w Giżycku. — Wiem, że z honorem sprostają wszystkim wyzwaniom. Do tego w najwyższym stopniu zobowiązuje żołnierska przysięga, którą złożą w niedzielę.

Ponad 50 Terytorialsów zasili szeregi batalionu lekkiej piechoty w Giżycku. Blisko o 60 żołnierzy powiększy się batalion w Braniewie, a około 90 żołnierzy będzie kontynuowało szkolenie w Olsztynie. W uroczystości wezmą również udział przedstawiciele m.in. władz wojewódzkich, samorządowych, służb mundurowych, kościoła, kombatanci, a także mieszkańcy. Przysięgę poprzedzi uroczysta msza święta w kościele pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Ełku.Tuż po uroczystości, Terytorialsi oraz żołnierze z grupy batalionowej NATO stacjonujący w Bemowie Piskim, zaprezentują pojazdy i sprzęt, jakim dysponują na co dzień.
(Monika Jabłońska, Rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages