środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

„Spacer-Spaziergang-Walk”, czyli jak ożywić pałac w Sztynorcie

2018-08-07 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-07 15:14:27)
Wspomnienie otwarcia ubiegłorocznej wystawy „Kronikarz naszych marzeń. Pałac w Sztynorcie 1947-2017”

Wspomnienie otwarcia ubiegłorocznej wystawy „Kronikarz naszych marzeń. Pałac w Sztynorcie 1947-2017”

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

Kultura i integracja. Tak organizatorzy „ożywiania” pałacu w Sztynorcie chcą zachęcić do odwiedzenia tego miejsca. Innymi słowy – wystartował Stn:ort 2018!

Sztynort Duży to niewielka wieś nad Wielkimi Jeziorami Mazurskimi. Położona jest na pokrytym lasami i polami półwyspie, pomiędzy rozległymi jeziorami. Jest domem dla małej, lokalnej społeczności, a latem – dla żeglarzy, przypływających do legendarnej mariny. Jest tu też pałac, który właśnie ożywa dzięki akcji „Stn:ort 2018”. To już druga edycja letniego festiwalu w pałacu w Sztynorcie. Latem 2017 roku, w ramach wystawy „Kronikarz naszych marzeń. Pałac w Sztynorcie 1947-2017 ”, odbywały się tutaj tygodniowe z warsztatami rękodzielnicze pt. „Sztynort pełen snów”. Aby poznać smak tegorocznego tygodnia festiwalowego, warto poczytać o wydarzeniach z ubiegłego roku (www.stnort.org). Tegorocznym tematem imprezy jest „Spacer-Spaziergang-Walk”.

— Program naszego projektu obejmuje zajęcia dla dorosłych i dzieci: organizowane będą wycieczki z przewodnikiem po parku i założeniu dworskim, warsztaty twórcze, wystawy, a także imprezy wieczorne jak koncerty, pokazy animacji, rozmowy i wspólne czytanie książek — zachęca inicjatorka wydarzenia, Hannah Wadle.
Warto wspomnieć, że wydarzenie jest prowadzone przez wolontariuszy i finansowane z darowizn. Ożywianie sztynorckiego pałacu potrwa od 6 do 11 sierpnia. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach.
(raz/mat.pras)

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/stnort2018/


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages