środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Dziewuchy znowu szokują. Ten wpis wstrząsnął obrońcami

2018-07-14 10:00:00 (ost. akt: 2018-07-16 12:57:07)

Autor zdjęcia: FB/Dziewuchy Węgorzewo

Dziewuchy z Węgorzewa znowu szokują. Tym razem obrończynie praw kobiet porównały nienarodzone dzieci, u których stwierdzono podejrzenia upośledzenia, do... „potworków”. Obrońcy życia nie ukrywają: „to przygnębiające”.

Przedstawiciele zespołu Akcja Demokracja zbierają podpisy pod apelem. "Na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej nie pozwolimy. Jak przyznają w dokumencie, który ma trafić do polskich władz: "Mamy różne, w tym bardzo krytyczne, opinie na temat ustawy o planowaniu rodziny z 1993 r." Wspomniana ustawa mówi o tym, że przerywanie ciąży jest prawnie dopuszczalne w trzech przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenia dla zdrowia matki lub dziecka, gdy badania wskazują na wysokie prawdopodobieństwo upośledzenia ciężkiego płodu oraz gdy ciąża to efekt gwałtu. Autorzy apelu zaznaczają, że dalsze ograniczanie dostępu do aborcji to skazywanie kobiet i ich rodzin na ogromne cierpienie.
— To odbieranie im prawa do decydowania o własnym zdrowiu i życiu — wyjaśniają. — Nie pogłębiajmy sytuacji, w której bezpieczne przerywanie ciąży dostępne jest wyłącznie dla kobiet zamożnych.

Takie stanowisko to efekt prac sejmowych, które mogą doprowadzić do zmiany we wspominanym prawie, a które miałyby prowadzić m.in. do zakazu przerywania ciąży ze względu na podejrzenie wystąpienia upośledzenia jeszcze nienarodzonego dziecka. Apel szybko rozprzestrzenił się w internetowej sieci. Spore emocje wywołał ten, który „wypłynął” z Węgorzewa:
„Pomysł wprowadzenia okrutnego, nieludzkiego nakazu noszenia i rodzenia płodów z nieodwracalnymi wadami (w tym "potworków" umierających jeszcze przed lub zaraz po porodzie) trafił do "zamrażarki". Gdzie powinni trafić jego autorzy i inspiratorzy? My znamy odpowiedź, a Wy?” – napisały na swoim facebookowym profilu Dziewuchy Węgorzewo, znane m.in. z głośnego na Warmii i Mazurach procesu w sprawie oplakatowania jednego z biur poselskich Prawa i Sprawiedliwości.Nie wszyscy z mieszkańców tego mazurskiego miasta podzielają tak kontrowersyjną opinię na temat chorych, nienarodzonych dzieci. Są tacy, którzy nie ukrywają co zdziwienia, a już na pewno przygnębienia.
— Jak widać retoryka pogardy ma się dobrze, zmienia się tylko jej przedmiot — mówi Bartłomiej Kejn z miejscowej komórki Fundacji Pro – Prawo do Życia. — W XIX. wieku za nieludzkie uchodziło przyznanie, że Murzyni mają prawo do życia: mój niewolnik – moja sprawa. W XX. wieku prawo do życia odebrano Żydom, skutki dobrze znamy ze źródeł historycznych, podręczników czy wycieczek do obozów śmierci. Dziś nikt normalny nie kwestionuje prawa do życia ras czy narodów – dziś tym „szkodnikiem” wyjętym spod prawa stały się nienarodzone dzieci. Cel tym lepszy, że słabszy i łatwiejszy do pozbycia się.

Jak podkreśla Kejn, tekst o „okrutnym nakazie rodzenia potworków z nieodwracalnymi wadami” jest wręcz histeryczny i nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.
— To bardzo przygnębiające słowa, gdybym nie wiedział, kto je napisał, pomyślałbym, że są rodem z rynsztoka — dodał. — Smutne, że wybiły się akurat w Węgorzewie, gdzie znajduje się Dom Pomocy Społecznej, którego pracownicy ofiarnie zajmują się również tymi pogardzanymi ludźmi „z nieodwracalnymi wadami”. Wielu z nich mimo swoich problemów czerpie wiele radości z życia, z niektórymi mam kontakt w pracy jak i poza nią, więc sam jestem tego świadkiem. Być może niektóre działaczki Dziewuch, zamiast domagać się likwidacji „pacjentów z nieodwracalnymi wadami” mogłyby nauczyć się od nich tej radości?

W odpowiedzi na pytanie skąd tak drastyczna forma przekazu, Węgorzewskie Dziewuchy odpowiedziały, że „drastyczna jest nie forma przekazu (to specjalność fanatyków zniewalania kobiet, którymi szczuje nas Ordo Iuris), ale propozycja zmian w ustawie antyaborcyjnej”.
— Ostry sprzeciw wobec nieludzkiego nakazu noszenia i rodzenia płodów z wadami (w tym "potworków" umierających jeszcze przed lub zaraz po porodzie) to naturalny odruch — wyjaśniły w mailu przesłanym do Węgorzewskiego Tygodnia. — Chcemy, by kobiety w Polsce (w tym nasze córki, kiedyś wnuczki) żyły i rodziły szczęśliwie, zgodnie z własnymi wyborami. Pomysł skazujący kobiety na cierpienie, rodzenie dla pochówku, sprowadzający je do roli przedmiotu jest bestialstwem. W dodatku zainspirowanym przez hierarchów kościelnych do cna odartych z miłości bliźniego. Dążymy do pełni praw kobiet, pełni praw człowieka — podkreślają.
(raz)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Żałosne #2537564 | 83.31.*.* 16 lip 2018 20:10

  To piszą kobiety żony matki

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Dajcie już spokój z tym szokowaniem #2537051 | 83.9.*.* 15 lip 2018 22:34

   Jakie szokowanie szok to liczba tych DD aż 3 czy tam 4 plus reszta pochowanych bohatersko walcząca na fejsbuku i to tylko na swoim profilu xDDD

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. polak #2537032 | 83.28.*.* 15 lip 2018 21:25

   Grupka kilku osob ktorze sa psychicznie chorzy,ktore byc moze w swoim zyciu nie zaznaly matczynej milosci chca w ten sposob zwrocic na siebie uwage ze sa nieszczsliwe.I tymi ludzmi powinien zajac sie lekarz psycholog.Bo jesli tak mysla o dzieciach nienarodzonych to niedaleko im do tego co robil Hitlker

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. niepoRadny #2536878 | 83.6.*.* 15 lip 2018 15:28

   Ciekawe czy o tym tez przeczytamy w gminnym biuletynie. W koncu prmowanie dziewuch na łamach GW to juz tradycja :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Tak sobie myślę #2536771 | 83.6.*.* 15 lip 2018 12:10

   Żyjemy w wolnym i pięknym kraju. Kobiety są tutaj bezpieczne i szanowane. Jeśli któraś z pań uważa inaczej proponuję wyjechać na miesiąc do krajów gdzie kobieta to rzecz. I kolejna kwestia. Jeśli ktoś protestuje to powinien robić to w sowim imieniu a nie imieniu ogółu. Może kobiety sobie nie życzą, żeby kilkoro (na palcach 1 ręki policzyć ) pań protestowało w ich imieniu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (17)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages