Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Licealna klasa akademicka rozwinie skrzydła pod patronatem SGH

2018-07-11 11:46:52 (ost. akt: 2018-07-11 11:57:13)
Na zdjęciu Waldemar Ołyński, opiekun młodzieży oraz autor projektu z uczennicami

Na zdjęciu Waldemar Ołyński, opiekun młodzieży oraz autor projektu z uczennicami

Autor zdjęcia: Archiwum LO w Węgorzewie

Węgorzewskie liceum zakwalifikowało się do dalszej współpracy z jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w kraju – Szkołą Główną Handlową w Warszawie.

— Wyniki edukacyjne i osiągnięcia na olimpiadach przedmiotowych i interdyscyplinarnych przypieczętowały zakwalifikowanie naszego ogólniaka do dalszej współpracy z najbardziej prestiżową uczelnią w kraju — opowiada Waldemar Ołyński opiekun młodzieży oraz autor projektu, który uzyskał aprobatę ze strony uczelni. — Celem Programu Klasa akademicka SGH jest rozwinięcie współpracy uczelni z wyróżniającymi się szkołami ponadgimnazjalnymi w Polsce. W naszym województwie są tylko dwie takie szkoły w jednej z nich mam zaszczyt być nauczycielem i opiekunem młodzieży ukierunkowanej na sukces.

Udział w Programie stwarza uczniom możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim. Program pozwala także poznać ofertę edukacyjną uczelni i ułatwia dokonanie wyboru ścieżki zawodowej. W ramach trzyletniej nauki w klasie akademickiej, dla uczniów organizowane sa zajęcia dydaktyczne prowadzone przez nauczycieli akademickich oraz współpracowników SGH. Zajęcia odbywają się na terenie kampusu uczelni oraz w siedzibie szkoły. Program stwarza także możliwość rozwijania współpracy w zakresie tutoringu dla najlepszych uczniów, korzystania z Biblioteki SGH, czy współpracy ze studenckimi kołami naukowymi. Przeważająca cześć zajęć realizowana jest za pomocą Platformy e-learningowej. Specjalistyczne zajęcia prowadzą również pracownicy Ośrodka Debaty Międzynarodowej.

— Klasa akademicka jest przeznaczona dla osób zainteresowanych naukami ekonomicznymi, prawem oraz profilami humanistycznymi — mówi uczennica, Kaja Niewiadomska. — Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania związane z polityką i stosunkami międzynarodowymi. Mamy zwiększona liczba godzin nauczania języka angielskiego. Umożliwia to nam rozwijanie umiejętności językowych na poziomie zaawansowanym.
(mk)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages