Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podróże małe i duże. Członkowie PZERiI w rozjazdach

2018-06-20 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-20 13:40:42)
Fot. Archiwum PZERiI w Węgorzewie

Fot. Archiwum PZERiI w Węgorzewie

Do tradycji należy już, że w maju i czerwcu węgorzewscy członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wspólnie ze Stowarzyszeniem Osób z Problemem Onkologicznym organizują przedsięwzięcia turystyczno-rekreacyjne.

W majowe przedpołudnie grupa emerytów i rencistów wyruszyła na zwiedzanie komunalnych obiektów naszej Gminy: stacji uzdatniania wody oraz oczyszczalni ścieków.
— Jak się okazało, niewielu z nas miało orientację co do lokalizacji tych zakładów w terenie, nie mówiąc o procesach technologicznych tam przebiegających — opowiada Tadeusz Karaźniewicz, wiceprzewodniczący Zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Węgorzewie. — Dzięki przychylności pana Pawła Pytla – dyrektora ZUK-u w Węgorzewie, pracownicy oprowadzając nas po obiektach bardzo interesująco opowiedzieli o poszczególnych etapach uzdatniania wody i utylizacji ścieków komunalnych. Po solidnej dawce wiedzy, tak ściśle związanej z naszą codziennością, uczestnicy wycieczki udali się do Ośrodka Wczasowego „Piękny Brzeg", gdzie w obszernym pawilonie, przy ognisku i muzyce, miło i wesoło spędzili resztę dnia.

Zaledwie miesiąc później (4 czerwca) emeryci wyruszyli na kolejną wyprawę, tym razem do Druskiennik na Litwie. — Pierwszym etapem był rejs statkiem po Niemnie do Likszowa, gdzie zwiedzaliśmy barokowy kościół i klasztor podominikański oraz podziwialiśmy piękne okolice — wspomina Tadeusz Karaźniewicz. — Stamtąd powrót do Druskiennik - do aquaparku, gdzie każdy mógł skorzystać z urządzeń wodnych w ramach rehabilitacji i rekreacji. Niektórzy wybrali atrakcyjną przejażdżkę kolejką linową nad Niemnem do zimowego Snow Centrum. Po tradycyjnym, litewskim obiedzie (chłodnik z pieczonymi ziemniakami, cepeliny i kwas chlebowy) uczestnicy wycieczki udali się do Park Grutas na „spotkanie” z niezbyt odległą historią, a mianowicie na obejrzenie ponad 100 obiektów pomnikowych z czasów radzieckiej Litwy. Urządzenie parku w 20 ha lesie przypominało o warunkach surowej Syberii i łagrach.

Po tym refleksyjnym spacerze po Grutas nadszedł czas na powrót do domu. Na granicy na naszych turystów czekała jeszcze jedna niespodzianka – spotkanie z grupą amerykańskich żołnierzy. Wyprawa odbyła się dzięki pomocy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgorzewie, za co szczególne podziękowania składają wszyscy uczestnicy wycieczki.
(mk)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages