Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

70. urodziny Przedszkola Kubusia Puchatka w Węgorzewie

2018-06-13 11:32:04 (ost. akt: 2018-06-13 11:34:30)

Autor zdjęcia: Przedszkole Kubus Puchatek

9 czerwca nasze przedszkole obchodziło 70 urodziny. W ciągu tych lat stanowiło drugi dom dla kilku tysięcy dzieci, które tutaj uczęszczały. Przedszkole nr 1 w Węgorzewie założone w 1948 r. to jedno z najstarszych węgorzewskich placówek oświatowych.

Dzięki jubileuszowi udało się ocalić od zapomnienia cząstkę historii, połączyć różne pokolenia ludzi tworząc wizerunek przedszkola, docenić dorobek i stworzyć jego nowe oblicze. Udział w wydarzeniu wzięło kilkudziesięciu zaproszonych gości: Burmistrz Węgorzewa p. Krzysztof Piwowarczyk, Starosta Powiatu Węgorzewskiego p. Halina Faj, Wicestarosta p. Krzysztof Kołaszewski, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Ełku p. Dariusz Jurczykowski, Dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomiczno- Administracyjnej Szkól i Przedszkoli p. Bożena Stępak, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Tomasz Wierzchowski, Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Węgorzewie Romuald Baingo a także dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych jak i różnych instytucji, które na stałe współpracują z przedszkolem; byli pracownicy i absolwenci.

Uroczystość obfitowała w podziękowania, życzenia i łzy wzruszenia. Nie zabrakło programu artystycznego, który składał się z wierszy, tańców i piosenek w wykonaniu przedszkolaków. Jubileusz uświetnił taniec tatusiów z córkami do piosenki z musicalu ,,Romeo i Julia". Jubileuszowi towarzyszył pokaz umiejętności ,,Karate KYOKUSHIN" prezentowany przez dzieci i absolwentów przedszkola uczęszczających do klubu, którego trenerem jest p. K. Kuprewicz. Nad oprawą muzyczną i nagłośnieniem czuwał p. Władysław Żerucha i p. Tadeusz Piotrowski z zespołu ALEX DEO za co serdecznie dziękujemy. Po części oficjalnej w ogrodzie przedszkolnym odbył się ,,Piknik Rodzinny" z pokazem pierwszej pomocy przedmedycznej i sprzętu policyjnego. Serdecznie dziękujemy naszym nieocenionym sponsorom oraz rodzicom za przygotowanie zaproszeń, ciast, napojów, owoców oraz kociołka chłopskiego oraz za pomoc w uprzątnięciu ogrodu po uroczystości.Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: przedszkolekubuspuchatekwegorzew

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages