Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Ekstremalne porządki. 139 sztuk amunicji podczas sprzątania posesji

2018-05-29 12:25:44 (ost. akt: 2018-05-29 12:35:55)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

Porzadkując podwórko mieszkaniec gminy Węgorzewo natknął się na 139 sztuk amunicji. O znalezisku pochodzącym prawdopodobnie z czasów II wojny światowej powiadomiono saperów z jednostki wojskowej w Giżycku.

Na miejsce został skierowany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem, który potwierdził znalezisko. Jak się okazało mieszkaniec Węgorzewa podczas prowadzonych prac porządkowych natknął się na amunicję. O nietypowym znalezisku poinformował policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli 139 sztuk amunicji. Według pirotechnika jest to amunicja karabinowa pochodząca prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. O fakcie powiadomiono saperów z jednostki wojskowej w Giżycku, którzy zabrali amunicję celem jej zneutralizowania.

UWAGA!
Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policje bądź inne służby.
(red, źródło: KPP w Węgorzewie)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages