środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Ahoj przygodo! Rejs integracyjny na Święcajtach

2018-05-28 10:23:51 (ost. akt: 2018-05-28 11:18:02)

Autor zdjęcia: Robert Kun

22 maja 2018r odbył się III Rejs Integracyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś” w ramach projektu „Nie Ja, nie Ty, po prostu My”.

Uczestnikami rejsu byli uczniowie naszego Ośrodka z klasy III, IV i V szkoły podstawowej, a także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim, Domu Pomocy Społecznej w Węgorzewie oraz Powiatowego Domu Samopomocy w Węgorzewie.Portem macierzystym był Żeglarski Ośrodek Szkoleniowy „Róża Wiatrów” w Węgorzewie. Po oficjalnym powitaniu uczestników rozpoczęliśmy przygotowania do wypłynięcia. Po pierwsze bezpieczeństwo: każdy z nas został wyposażony w kamizelki ratunkowe oraz w wiedzę jak zachowywać się na jachcie podczas rejsu. Warunki na jeziorze Święcajty były bardzo dobre, bezchmurne niebo i wiatr w sam raz, aby żeglować i nie przestraszyć początkujących żeglarzy. Podczas żeglowania dowiedzieliśmy się o jachtowej dyscyplinie, pomagaliśmy przy manewrach podczas zwrotów, uczyliśmy się wiązać węzły żeglarskie, a także sterować jachtem. Po zakończonym rejsie z apetytem zjedliśmy pieczone na ognisku kiełbaski! Z żeglarskim pozdrowieniem Uczestnicy rejsu.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sosw1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages