Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Maciej Krawczyk powiatowym mistrzem pięknego czytania

2018-05-24 11:06:29 (ost. akt: 2018-05-24 13:08:16)

15 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Węgorzewie po raz pierwszy odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas III pod hasłem „Polskie góry”. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły z naszego powiatu.

W literackich zmaganiach udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Radziej, Pereł oraz SP nr 1 i 2 w Węgorzewie. Konkurs zawierał treści związane ze znajomością legend polskich i podzielony był na dwa etapy. Pierwsza część, to konkurs pięknego czytania. Każdy uczeń czytał losowo wybrany przez siebie fragment legendy. W drugiej częście konkursu uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące znajomości wybranych legend. Pytania konkursowe miały różny stopień trudności, więc w rywalizacji liczyło się szczęście, refleks, opanowanie oraz szeroka wiedza. Uczniowie pracowali w dwuosobowych drużynach reprezentujących daną szkołę. Mistrzem pięknego czytania został Maciej Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Perłach. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz Dyrekcję SP nr 2.


Oto grono finalistów:
I. SP nr 2 Węgorzewo - Amelia Grzmil i Noga Martyna
II. SP Perły - Maciej Krawczyk , Milewska Milena
III. SP Radzieje - Wiktoria Gajda, Mendalka Kinga
(red)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages