Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Przedszkolaki z "Puchatka" i "Uszatka" na ludowa nutę

2018-05-23 13:00:00 (ost. akt: 2018-05-23 11:56:04)

Drugi Festiwal „Na ludową nutę” przeszedł do historii. Swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowały dzieci z przedszkoli nr 1 i nr 2.

Uroczystość rozpoczęły: Teresa Matejko – dyrektor Przedszkola im. Kubusia Puchatka i Małgorzata Borejko – dyrektor Przedszkola im. Misia Uszatka w Węgorzewie, które przywitały zaproszonych gości. Po uroczystym wstępie aż dziesięć grup z obydwu przedszkoli zaprezentowało swoje umiejętności wokalne i taneczne. Przy sali wypełnionej po brzegi, zgromadzeni widzowie przenieśli się w piękny świat polskiej twórczości ludowej. Dzięki utworom wykonywanym przez dzieci, sięgnęli pamięcią do swego dzieciństwa. Usłyszeliśmy m.in. ,,Dobry dzionek Wam”, „Piekła baba chleb”, „Kokoszeczka”, „Zielony mosteczek”, „Wieziemy tu kogucika”.

— Nadrzędnym celem Festiwalu ,,Na ludową nutę” było rozwijanie poczucia przynależności narodowej i kulturowej u naszych wychowanków oraz ich współuczestniczenia w pielęgnowaniu tradycji — mówi Izabela Jachimek, koordynatorka festiwalu z przedszkola "Misia Uszatka". — Festiwal poświęcony był polskiej twórczości ludowej, a w szczególności polskim tradycjom ludowym i kulturowym związanym z nadejściem wiosny.
Prezentowane piosenki i tańce z różnych regionów Polski przygotowały nauczycielki poszczególnych grup z obydwu przedszkoli. Uwieńczeniem Festiwalu było wręczenie przez Małgorzatę Borejko i Teresę Matejko dyplomów i słodkich upominków każdej grupie dzieci.

— Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za to, że byli razem z nami, a przede wszystkim dzieciom za muzyczną ucztę dla ducha, która z pewnością zapadnie na długo w pamięci wszystkich obecnym na festiwalu — podkreśla koordynatorka. — Podziękowania składamy również dyrektorowi WCK za udostępnienie sali widowiskowej, sprzętu nagłaśniającego oraz elementów dekoracji oraz wszystkim pracownikom przedszkoli za przygotowanie barwnych strojów, dekoracji oraz rekwizytów.

Organizatorami Festiwalu były Przedszkola Nr 1 im. Kubusia Puchatka i Nr 2 im. Misia Uszatka w Węgorzewie. Osobami koordynującymi i prowadzącymi uroczystość były Wiesława Słoboda i Izabela Jachimek.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages