Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Dzielnicowi z wizytą u węgorzewskich licealistów

2018-05-17 10:00:00 (ost. akt: 2018-05-16 13:38:51)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

Dzielnicowi odwiedzili licealistów. Funkcjonariusze opowiadali młodzieży o swoich obowiązkach, zadaniach i codziennej służbie. Spotkanie z młodzieżą odbyło się w ramach działań profilaktycznych „Dzielnicowy bliżej nas”.

— Spotkanie z licealistami miało na celu przybliżenie specyfiki służby dzielnicowego — mówi mł. asp. Agnieszka Filipska z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. — Policjanci opowiadali o codziennej służbie, o obowiązkach i zadaniach, które wynikają z programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”, promując przy tym aplikację "Moja Komenda".

Funkcjonariusze wyjaśnili sposób korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz opowiedzieli o najczęściej występujących wykroczeniach w węgorzewskiej społeczności. Spotkanie było okazją, aby porozmawiać z młodzieżą o informowaniu swoich dziadków, czy też sąsiadów mieszkających samotnie o oszustwach metodą "na wnuczka" czy też „na policjanta”.

— Na spotkaniu z uczniami mundurowi poruszyli wiele ważnych tematów. Jednym z nich było odpowiednie reagowanie na wykroczenia i przestępstwa, których jesteśmy świadkami lub mamy wiedzę o osobach i miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wykroczeń społecznie uciążliwych — dodaje policjantka.
(red)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages