Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

[CZYTELNICY LISTY PISZĄ]: Co dalej z kamienicą przy Pionierów 15?

2018-05-12 14:00:00 (ost. akt: 2018-05-11 12:28:39)

Autor zdjęcia: pixabay.com

WASZYM ZDANIEM\\\ Co Was cieszy, a co denerwuje? Rubryka "Czytelnicy listy piszą" jest do Waszej dyspozycji. Piszcie do nas: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl

W kwietniu Krzysztof Piwowarczyk, burmistrz Węgorzewa informował, że wniosek o dofinasowanie budowy nowej siedziby Węgorzewskiego Centrum Kultury - po tym, jak pozytywnie przeszedł ocenę formalną - znalazł się na liście rezerwowej dotacji. Budowa nowej siedziby WCK musi więc jeszcze trochę poczekać. Zapewne m.in. ta informacja wywołała wśród mieszkańców Węgorzewa kolejne pytania:
— Czy Szanowna Redakcja coś wie na temat rozbiórki kamienicy (przy ulicy Pionierów 15) lub jej rozbudowy na dom kultury, bo jak na razie gmina milczy, ciepłownie miejskie milczą w tej sprawie, a jest problem bo jak tak długo ona będzie stać pusta? – pytał w liście do redakcji jeden z Czytelników Węgorzewskiego Tygodnia.

Jak dowiadujemy się w węgorzewskim magistracie, budynek przy ul. Pionierów 15 przewidziany był pierwotnie do rozebrania, łącznie z pozostałymi budynkami, które zostały już rozebrane, a więc przy ul. Pionierów 7, 9, 11,13.
— W związku z faktem, iż budynek znajduje się w granicach układu urbanistycznego wpisanego do wojewódzkiego rejestru zabytków, należało uzyskać od Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków decyzji zezwalającej na rozbiórkę przedmiotowego budynku, ponieważ znajduje się on w strefie prawnej ochrony konserwatorskiej — wyjaśnia Robert Kozian, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Węgorzewie. — Konserwator zabytków takiej zgody nie wydał, co wiązało się z brakiem możliwości dokonania rozbiórki budynku.

Jak dodaje urzędnik, przy opracowywaniu dokumentacji projektowej na budowę nowej siedziby Węgorzewskiego Centrum Kultury, budynek został zaadaptowany i wkomponowany w kompleks WCK. Po opracowaniu dokumentacji i uzyskaniu pozwolenia na roboty budowalne, gmina złożyła wniosek o dofinansowanie zadania związanego z budową nowej siedziby WCK z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

— W wyniku przeprowadzonej oceny formalno-merytorycznej przez członków Komisji Oceny Projektów, wniosek spełnił kryteria formalne i merytoryczne, jednak suma przyznanych punktów i kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów we wspomnianym konkursie była niewystarczająca na objęcie dofinansowaniem projektu — informuje Kozian. — Gmina złożyła protest w celu ponownego sprawdzenia złożonego wniosku o dofinansowanie projektu w zakresie spełniania kryteriów wyboru. Obecnie czekamy na rozpatrzenie przez Urząd Marszałkowski złożonego protestu.

Przedstawiciel węgorzewskiego urzędu zaznacza też, że z uwagi na zły stan techniczny, budynek nie nadaje się do zamieszkania. Został zabezpieczony przed możliwością przebywania w nim osób postronnych i jest stale monitorowany.
(raz)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja też się zapytam #2508336 | 188.146.*.* wczoraj, 13:06

  Panie Burmistrzu - czy Węgorzewo to jest jedne wielkie targowisko ? Na każdym wolnym skrawku stoją sprzedawcy truskawek , mam dwie fury obornika , czy też mogę sprzedawać przy ulicy ? Gdzie jest Straż Miejska , i dlaczego nie reaguje ? Taka sprzedaż zgodnie z prawem powinna odbywać się na targowisku .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Optymista #2506543 | 37.47.*.* 23 maj 2018 17:06

  Tylko biadolicie, a na zdjęciach redaktor naczelnej GW Węgorzewo wygląda super. Naprawdę można w to uwierzyć. Propaganda jak w TVP tylko paska grozy brak. x

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Euforia #2504655 | 31.0.*.* 19 maj 2018 16:00

  Na fb Węgorzewskiego tygodnia jest artykuł o budowie ścieżki rowerowej. Czytelnik jest podekscytowany tym, że w końcu będzie ścieżka z W-wa do Giżycka. Prawda jest taka, że w 90 % to budowa polegać będzie na ustawieniu znaków uwaga rowerzyści. Proszę podać prawdziwy zakres planowanych robót po ludzie będą bardzo rozczarowani po jej wykonaniu. dur

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Tylko pytam #2501629 | 83.6.*.* 14 maj 2018 22:12

  Tak przy okazji o co chodzi z kwiatkami bratkami?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. spostrzegawczy #2500887 | 192.36.*.* 13 maj 2018 21:20

   Wy się o nic nie pytajcie, bo ten rok będzie tylko walką o utrzymanie władzy przez samorzadowców K. Piwowarczyka, T. Wierzchowskiego i paru innych z tej śmietanki towarzyskiej. Na mieście będą tylko widoczne remociki, tak żeby ciemny ludek to zauważył i na nich zagłosowł.

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (14)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages