Niedziela, 19 sierpnia 2018. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

[CZYTELNICY LISTY PISZĄ]: Co dalej z kamienicą przy Pionierów 15?

2018-05-12 14:00:00 (ost. akt: 2018-05-11 12:28:39)

Autor zdjęcia: pixabay.com

WASZYM ZDANIEM\\\ Co Was cieszy, a co denerwuje? Rubryka "Czytelnicy listy piszą" jest do Waszej dyspozycji. Piszcie do nas: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl

W kwietniu Krzysztof Piwowarczyk, burmistrz Węgorzewa informował, że wniosek o dofinasowanie budowy nowej siedziby Węgorzewskiego Centrum Kultury - po tym, jak pozytywnie przeszedł ocenę formalną - znalazł się na liście rezerwowej dotacji. Budowa nowej siedziby WCK musi więc jeszcze trochę poczekać. Zapewne m.in. ta informacja wywołała wśród mieszkańców Węgorzewa kolejne pytania:
— Czy Szanowna Redakcja coś wie na temat rozbiórki kamienicy (przy ulicy Pionierów 15) lub jej rozbudowy na dom kultury, bo jak na razie gmina milczy, ciepłownie miejskie milczą w tej sprawie, a jest problem bo jak tak długo ona będzie stać pusta? – pytał w liście do redakcji jeden z Czytelników Węgorzewskiego Tygodnia.

Jak dowiadujemy się w węgorzewskim magistracie, budynek przy ul. Pionierów 15 przewidziany był pierwotnie do rozebrania, łącznie z pozostałymi budynkami, które zostały już rozebrane, a więc przy ul. Pionierów 7, 9, 11,13.
— W związku z faktem, iż budynek znajduje się w granicach układu urbanistycznego wpisanego do wojewódzkiego rejestru zabytków, należało uzyskać od Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków decyzji zezwalającej na rozbiórkę przedmiotowego budynku, ponieważ znajduje się on w strefie prawnej ochrony konserwatorskiej — wyjaśnia Robert Kozian, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Węgorzewie. — Konserwator zabytków takiej zgody nie wydał, co wiązało się z brakiem możliwości dokonania rozbiórki budynku.

Jak dodaje urzędnik, przy opracowywaniu dokumentacji projektowej na budowę nowej siedziby Węgorzewskiego Centrum Kultury, budynek został zaadaptowany i wkomponowany w kompleks WCK. Po opracowaniu dokumentacji i uzyskaniu pozwolenia na roboty budowalne, gmina złożyła wniosek o dofinansowanie zadania związanego z budową nowej siedziby WCK z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

— W wyniku przeprowadzonej oceny formalno-merytorycznej przez członków Komisji Oceny Projektów, wniosek spełnił kryteria formalne i merytoryczne, jednak suma przyznanych punktów i kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów we wspomnianym konkursie była niewystarczająca na objęcie dofinansowaniem projektu — informuje Kozian. — Gmina złożyła protest w celu ponownego sprawdzenia złożonego wniosku o dofinansowanie projektu w zakresie spełniania kryteriów wyboru. Obecnie czekamy na rozpatrzenie przez Urząd Marszałkowski złożonego protestu.

Przedstawiciel węgorzewskiego urzędu zaznacza też, że z uwagi na zły stan techniczny, budynek nie nadaje się do zamieszkania. Został zabezpieczony przed możliwością przebywania w nim osób postronnych i jest stale monitorowany.
(raz)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja też pytanko #2508938 | 37.47.*.* 27 maj 2018 18:52

  Na stronie gminy w-wo Naczelnik Środowiska Pani Wojnowska stwierdza, że trudno w-wo porównywać do Kętrzyna pod względem nasadzeń kwiatów bo oni przeznaczaja na to 1 mln a my 200 tys. i w ich przypadku budżet dot. tylko miasta a u nas miasta i gminy. Trochę policzmy ; Kętrzyn 1 mln i 27 tys. mieszkańców, W-wo 12 tys. wiec powinnoieć na kwiatki ile? Ok. 450 tys. a ma 200 tys. A jesxcze argument, że unas miasto razem z gminą. A gdzie prócz W-wa służby Pani Wojnowskiej sadzą kwiatki? Te na wsiach są zakupowane z odrębnych funduszy sołeckich Bujać to my, a nie nas droga władzo!

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja też się zapytam #2508336 | 188.146.*.* 26 maj 2018 13:06

  Panie Burmistrzu - czy Węgorzewo to jest jedne wielkie targowisko ? Na każdym wolnym skrawku stoją sprzedawcy truskawek , mam dwie fury obornika , czy też mogę sprzedawać przy ulicy ? Gdzie jest Straż Miejska , i dlaczego nie reaguje ? Taka sprzedaż zgodnie z prawem powinna odbywać się na targowisku .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Optymista #2506543 | 37.47.*.* 23 maj 2018 17:06

  Tylko biadolicie, a na zdjęciach redaktor naczelnej GW Węgorzewo wygląda super. Naprawdę można w to uwierzyć. Propaganda jak w TVP tylko paska grozy brak. x

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Euforia #2504655 | 31.0.*.* 19 maj 2018 16:00

  Na fb Węgorzewskiego tygodnia jest artykuł o budowie ścieżki rowerowej. Czytelnik jest podekscytowany tym, że w końcu będzie ścieżka z W-wa do Giżycka. Prawda jest taka, że w 90 % to budowa polegać będzie na ustawieniu znaków uwaga rowerzyści. Proszę podać prawdziwy zakres planowanych robót po ludzie będą bardzo rozczarowani po jej wykonaniu. dur

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Tylko pytam #2501629 | 83.6.*.* 14 maj 2018 22:12

  Tak przy okazji o co chodzi z kwiatkami bratkami?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (15)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages