środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Kolejne sukcesy strzelców z Zaruskiego

2018-05-13 10:00:00 (ost. akt: 2018-05-11 12:20:55)

Autor zdjęcia: Archiwum LO w Węgorzewie

W dniu 21 kwietnia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie reprezentowali nasz rejon, gminę oraz powiat na II Młodzieżowych Mistrzostwach Strzeleckich Powiatu Giżyckiego.

Zawody odbyły się na strzelnicy w Cankach koło Rynu. Węgorzewo reprezentowały trzy drużyny w składzie: I drużyna – klasy o profilu wojskowym: Wiktoria Zborowska, Szymon Bednarz, Marcin Popławski, II drużyna – Martyna Pacewicz, Sara Stadnyk, Dominika Szram, III drużyna – Rozalia Krupka, Kamil Zaleski, Aleksandra Bednarz.

— Zawody były przeprowadzone w trzech konkurencjach strzeleckich — mówi Paweł Kraśniewski, opiekun licealistów. — Pierwsza to strzelanie z kbks-u do tarczy sportowej o wymiarach 50 x 50cm, druga to strzelanie z karabinka automatycznego AK popularnie zwanego „Kałasznikow”, do tarcz sportowych również o wymiarach 50 x 50 cm. Trzecia i zarazem ostatnia konkurencja to strzelanie z kbks-u do tarcz, potocznie zwanych biatlonek. Wszystkie strzelania odbywały się z odległości 50 m z postawy strzeleckiej leżącej. W zawodach udział wzięło dziewięć drużyn

Po podsumowaniu wyników drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobyła drużyna z klas o profilu wojskowym. Nieco słabiej poszło dwóm pozostałym drużynom, które uplasowały się: III drużyna na piątym i II drużyna na szóstym miejscu. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej trzecie miejsce wywalczył uczeń z klasy o profilu wojskowym Marcin Popławski. Opiekunem i trenerem umiejętności strzeleckich uczniów jest Paweł Kraśniewski.

— Było naprawdę super — zawody podsumowuje Martyna Pacewicz. — Na początku bardzo się stresowałam, bo konkurencja w strzelaniu z kałacha, a ja strzelałam z niego tylko raz w życiu, ale poszło mi bardzo dobrze i jestem z siebie zadowolona. Mam nadzieję, że rok pójdzie mi tak samo dobrze, a nawet lepiej. Na strzelnicy w Cankach byli bardzo mili sędziowie, którzy pomagali nam z bronią, a na samych zawodach panowała przyjazna i miła atmosfera.

— Podobało mi się na tych zawodach, były dobrze zorganizowane – zapewniono nam dojazd oraz posiłek — mówi Kamil Zaleski. — Chciałbym w przyszłości pojechać na podobne zawody. Od siebie dodam, że pomimo, że uczniowie są głównie z pierwszych klas i że są to ich strzeleckie początki, posiadają już spore umiejętności. Są zdyscyplinowani i jest mi bardzo miło z nimi współpracować na na treningach oraz uczestniczyć w zawodach strzeleckich.

— Wszyscy uczniowie to zawodnicy sekcji strzeleckiej naszej szkoły — dodaje opiekun strzelców z liceum. — Gratulujemy naszym młodym uczniom celnego oka, osiągniętych miejsc oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach. Warto również podkreślić, że nie wszyscy nasi uczniowie należą do klas mundurowych. Dwie uczestniczki zawodów również wypadły świetnie, są to: Aleksandra Bednarz z profilu akademickiego oraz Dominika Szram z profilu medyczno-przyrodniczego.
(mk)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages