środa, 22 maja 2019. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Spotkanie z polską poezją było piękną lekcją patriotyzmu

2018-05-12 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-11 12:27:44)

„Wolność to wielka rzecz, wolności trzeba się uczyć, wolność należy szanować i za nią dziękować Bogu.” Te słowa przyświecały VI Głośnemu Czytaniu, które 25 kwietnia odbyło się Węgorzewskim Centrum Kultury.

25 kwietnia już po raz szósty spotkaliśmy się by wysłuchać wybranych narodowych utworów literackich czytanych na głos. Pierwsza edycja Głośnego Czytania odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych, kolejne na deskach Węgorzewskiego Centrum Kultury. Inicjatorką wydarzenia jest Barbara Bartnik – bibliotekarka z ZSZ w Węgorzewie.

— Jako że rok 2018 jest rokiem jubileuszowym, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tematem czytania była poezja patriotyczna — tłumaczy organizatorka Głośnego Czytania.

W wydarzeniu uczestniczyło wiele osób. Wśród nich obecne były władze powiatu, na czele ze starostą, Haliną Faj, przedstawiciele wojska, straży pożarnej i straży granicznej, dyrektorzy i przedstawiciele nauczycieli węgorzewskich i okolicznych szkół wraz z uczniami oraz pracownicy różnych instytucji.

— Tematyka czytanych utworów obejmowała różne dziejowe okresy naszej Ojczyzny, począwszy od rozbiorów, a na współczesności skończywszy — dodaje Barbara Bartnik. — Z jednej strony wiersze przepełnione były grozą, lękiem, bezsilnością, a z drugiej wiarą, nadzieją, chęcią walki i radością z odzyskanej niepodległości. Wszystkie te emocje w mistrzowski sposób przekazywali publiczności uczestnicy spotkania, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Tegoroczne spotkanie z poezją okazało się piękną lekcją patriotyzmu.
(mk)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ... #2499043 | 37.47.*.* 10 maj 2018 19:34

  Dla kogo było organizowane to czytanie? Bo dla zwykłych mieszkańców napewno nie, godzina 12 w środę. Ktoś chciał się wykazać, odbębnić, zapisać, że się odbyło. Frekwencja zapewne wyśmienita, samorządowcy i spędzeni uczniowie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages