Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Łzy wzruszenia i owacje na stojąco

2018-04-27 11:43:12 (ost. akt: 2018-04-27 12:03:17)

Autor zdjęcia: Archiwum przedszkola im. Misia Uszatka w Węgorzewie

Tradycją stało się już, że co roku w Przedszkolach Nr 1 i Nr 2 w Węgorzewie, obchodzone są uroczystości majowe z okazji Święta Narodowego 3 Maja i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

„Rozwiń skrzydła, orle biały –
i koroną złotą świeć.
Do przeszłości Polski całej
w sercach naszych miłość wznieć!”
Józef Stemler


Tegoroczna Uroczysta Akademia z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się 24 kwietnia 2018 r. w Węgorzewskim Centrum Kultury, w wykonaniu dzieci z Przedszkoli Nr 1 i Nr 2 w Węgorzewie, z grup „Koguciki”, „Sowy”, „Pajacyki”, „Kangurki”. Akademia przybrała wspólną, integralną formę, by poprzez zjednoczenie dwóch placówek, pokazać dzieciom, jak to, co polskie – nasze – wspólne, może nas łączyć. Organizatorami akademii były Przedszkola Nr 1 i Nr 2 w Węgorzewie, osobami koordynującymi były panie Krystyna Kalich, Dorota Rałowiec-Chudzińska, Izabela Jachimek. Uroczystość rozpoczęły p. Teresa Matejko dyrektor Przedszkola Nr 1 i p. Małgorzata Borejko dyrektor Przedszkola Nr 2, które w swoim przemówieniu podkreśliły wagę uroczystości, będącej wyrazem patriotycznych postaw naszych społeczności przedszkolnych i serdecznie powitały przybyłych gości.

Wędrówka przez naszą historię, w którą zabrały nas dzieci, przypomniała nam niezwykle ważne wydarzenie z historii Polski – Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, będące dowodem, że Polska weszła na drogę postępu i reform oraz wyrazem gorącego patriotyzmu i umiłowania wolności. Dziękujemy dzieciom za piękną lekcję historii, za wzruszające wiersze, piosenki, tańce, za uśmiech i radość. Za wspólne świętowanie, za podarowanie wszystkim obecnym na uroczystości pięknego programu okolicznościowego. Zaś wszystkim gościom dziękujemy za jego życzliwe przyjęcie, za radość serca, łzę wzruszenia i owacje na stojąco.
(Izabela Jachimek)
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages