Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

CZYTELNICY LISTY PISZĄ: Co z tą studzienką?

2018-04-21 10:00:00 (ost. akt: 2018-04-21 11:16:37)
Zdjęcie nadesłane przez Czytelnika

Zdjęcie nadesłane przez Czytelnika

Co Was cieszy, a co denerwuje? Rubryka "Czytelnicy listy piszą" jest do Waszej dyspozycji. Piszcie do nas: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl

Mieszkańcy Węgorzewa to doskonali obserwatorzy. Ich spostrzegawczości nie ujdzie nawet zepsuta studzienka. Tym bardziej, kiedy taka znajduje się na drodze do firmy, która o bezpieczeństwo na drogach powinna dbać. Jak zauważył jeden z Czytelników Węgorzewskiego Tygodnia, na początku marca poinformowano Zakład Usług Komunalnych o kłopotach ze studzienką na ulicy Sienkiewicza. Według relacji mieszkańca Węgorzewa, dopiero po trzech tygodniach udrożniono studzienkę, ale dziury w ulicy przez którą wlewa się deszczówka poza studzienkę pozostawiono.

— Najciekawsze jest to, że ta ulica to dojazd do firmy ZUK, ludzi tam pracujących. czyli dyrektora, kierownika i innych osób decydujących o wysłaniu ekip do różnych awarii — czytamy w liście wysłanym do redakcji gazety. — Najwyraźniej ktoś sobie robi żarty.
Czytelnik wskazuje, że obecnie ulica jest pod zarządem gminy Węgorzewo. Natomiast kiedy należała do powiatu, każdą zgłoszoną awarię osobiście stwierdzał pan wicestarosta i usterka była natychmiast naprawiana.
— Jak ulica przeszła pod gminę, mamy to co mamy, lekceważenie służb podległych gminie, czyli burmistrzowi — zauważa węgorzewianin. — Czyżby obecny burmistrz jest aż tak pewny wygranej swojej czwartej kadencji, że może sobie pozwolić na lekceważenie takich spraw? Z jakiego powodu "lider naszej gminy" nie potrafi wyciągnąć służbowych konsekwencji? Awaria, którą można było usunąć w jeden dzień, dla ZUK okazała się kosmosem — dodaje.

W tej sprawie poprosiliśmy o komentarz wywołanego do tablicy burmistrza Węgorzewa, Krzysztofa Piwowarczyka. Ten przekazał list podległym pracownikom, i odpowiedź otrzymaliśmy od Roberta Koziana, naczelnika Wydziału Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Węgorzewie.

— Informuję, że nawierzchnia wokół studzienki zakończonej wpustem ulicznym została naprawiona poprzez uzupełnienie ubytków masą bitumiczną w miesiącu marcu bieżącego roku — podał pracownik węgorzewskiego magistratu. — Naprawa tego typu ubytków w nawierzchniach asfaltowych wymaga odpowiednich warunków atmosferycznych, jak również zakupienie i dostarczenie masy bitumicznej od firm zajmujących się produkcją tego typu masy, w związku z czym doraźnie w pierwszym etapie zastosowano uzupełnienie kruszywem.
Jak wyjaśnia Robert Kozian, po dokonaniu zakupu masy niezwłocznie naprawiono nawierzchnię przy wpuście ulicznym.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jak klęskę przekuć w sukces #2496225 | 37.47.*.* 5 maj 2018 06:49

  oczywiście można. Studzienka wg. burmistrz stała się elementem gierek przedwyborczych. Bezpiecznie tego nie komentować , bo będzie że nagonka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. tvn #2489705 | 213.25.*.* 23 kwi 2018 14:23

   W Zuk-u też gorąco założyli związki i walczą o godne wynagrodzenia a prezes nic nie robi

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. razor #2489504 | 88.99.*.* 23 kwi 2018 06:24

   Z mieszkańcami się nie liczą, jedynie z tymi którzy podlizują się lub siedzą cicho. Tak to jest jak poczuło się wieloletnią władzę, pycha i obłuda.

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Zygmunt #2489432 | 64.113.*.* 22 kwi 2018 21:45

    Wstyd dla urzędu państwowego, doczekalismy się czasów tumiwisizmu. Tak to jest, jak szef mięciutki. A ten pan prezes to co, ma klapki na oczach idąc do pracy, wypierniczyć z hukiem

    Ocena komentarza: warty uwagi (28) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Węgorzewianin #2488952 | 216.218.*.* 22 kwi 2018 07:21

     Jeżeli tak wygląda naprawa studzienk,i to na miejscu urzędnika ze wstydu schowałbym się w domu na miesiąc podczas bezpłtnego urlopu. Prezesa ZUK za zlekceważenie zgłoszenia, jak napisanpo 8 marca, wymieniłbym na innego. Tylko kto to ma zrobić, obecny burmistrz? Dobre sobie. Po dwunastu latach panowania obecnej ekipy burmistrz, przewodniczący rady miejskiej, prezesi i tacy kierownicy jak wyżej, do wymiany!!!

     Ocena komentarza: warty uwagi (43) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (9)

     Pokaż wszystkie komentarze (24)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages