Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Pasja, talent i ciężka praca nagrodzone gromkimi brawami

2018-04-16 15:48:33 (ost. akt: 2018-04-17 17:04:45)

Autor zdjęcia: Leszek Drozd

W ubiegły piątek w Węgorzewskim Centrum Kultury odbył się Wieczór Premier. Jak zwykle, chętnych do obejrzenia było dużo więcej niż miejsc. Sala widowiskowa dosłownie pękała w szwach.

Na scenie zaprezentowały się grupy taneczne w premierowych układach. Po całym roku ciężkiej pracy dzieci i młodzież mogły się pochwalić swoimi umiejętnościami tanecznymi oraz osiągnięciami podczas wyjazdów na konkursy taneczne. W ponad godzinnym premierowym bloku wystąpili gospodarze z Klubu 11. Pułku Artylerii: Pierwszy Roczek, Tik Tak, Miniaturka, Luzik, Trzy Czwarte i Mini Dance. Program wzbogacili gościnnie występujące zespoły z Węgorzewskiego Centrum Kultury: Słoneczka, Impuls, Daytan i Amir, a ponadto Olsztyńska Szkoła Tańca Monstars oraz dziecięce grupy Fantazja i Fantazja Mini z Giżycka. Rozpiętość stylów i technik tanecznych, wieku tancerzy a także ogromna różnorodność w zakresie doboru podkładów muzycznych, strojów wzbudzała zachwyt i nieukrywany podziw.

Finał należał do Mini Dance z autorską choreografią do utworu I Love Baby, kończąc popisy taneczne tancerki zaprosiły na scenę bohaterów wieczoru – 170 młodych tancerzy z Węgorzewa, Giżycka i Olsztyna, dla których taniec staje się czymś więcej, niż tylko zapełnioną kratką w tygodniowym planie zajęć pozalekcyjnych. Ta pasja nie byłaby możliwa, gdyby nie instruktorzy, zawsze nieco w cieniu, ale na równi z podopiecznymi przeżywający ich sukcesy i sceniczne porażki: Grażyna Wojtkiw, Katarzyna Rakowska oraz Katarzyna Krasowska i Aleksandra Kubiak. Instruktorkom osobiście podziękował dowódca pułku, płk Robert Matysek.
(Klub 11. MPA)
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages