Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Dofinansowanie umożliwi elektroniczną obsługę pacjentów

2018-04-14 15:00:00 (ost. akt: 2018-04-11 11:53:12)

Autor zdjęcia: warmia.mazury.pl

Pacjenci jak i ich rodziny, które muszą skorzystać pomocy lekarzy w Szpitalu Psychiatrycznym w Węgorzewie, będą mogli załatwić swoje sprawy przez internet.

Pod koniec marca 18 szpitali i placówek medycznych na Warmii i Mazurach otrzymało ponad 25 milionów złotych dofinansowania unijnego na kompleksowe informatyzacje warte w sumie ponad 30 milionów. Część z tych środków trafi do Węgorzewa.

— Szpital Psychiatryczny w Węgorzewie znalazł się w gronie zwycięzców... cel został osiągnięty dzięki ciężkiej pracy. Dziękuję bardzo pracownikom zaangażowanym w tworzenie projektu, który otwiera nam drzwi na świat... rozwój usług e-zdrowie i bezpieczeństwo — taki wpis pojawił się na facebookowej stronie węgorzewskiej placówki.

Jak wyjaśnia Agnieszka Szałko, dyrektor Szpitala Psychiatrycznego SPZOZ w Węgorzewie, projekt ma na celu wdrożenie i udoskonalenie e-usług m.in. poprzez wstępną kwalifikację elektroniczną pacjentów do ośmiotygodniowego programu terapii uzależnień, jak również udostępnienie usługi rejestracji przez internet, czy też uruchomienie usług elektronicznych recept, zleceń oraz skierowań. Posłużyć temu ma rozbudowanie zaplecza technicznego, a więc zakup sprzętu teleinformatycznego o najwyższych parametrach, który umożliwi uruchomienie systemu, a jednocześnie pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa przetwarzania danych.

— Nowy system przyczyni się do upowszechnienia wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej — wyjaśnia Agnieszka Szałko. — Pozwoli to na zapewnienie sprawnej obsługi klientów szpitala. Innymi słowy, łatwej będzie załatwić szereg spraw związanych z opieką nad pacjentami, często bez konieczności osobistego przyjścia do placówki. Co więcej, tego rodzaju usługi ułatwią też dopełnienie niezbędnych formalności pacjentom niepełnosprawnym — zaznacza.

Wprowadzenie systemu wiąże się z koniecznością wszczęcia postępowań przetargowych, po których to system stopniowo będzie wdrażany w życie. Planowany termin zaimplementowania zintegrowanego systemu zaplanowano na lata 2018-2020.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages