Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Muzeum Kultury Ludowej zaprasza na 447. Urodziny Miasta

2018-04-04 11:50:14 (ost. akt: 2018-04-04 12:54:36)

Autor zdjęcia: Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

Dzisiaj, czyli 4 kwietnia przypadają urodziny naszego miasta. 447 lat temu Węgorzewo (a ówczesny Angerburg = Węgobork) otrzymało prawa miejskie!

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy na świętowanie „447. Urodzin Miasta” w Muzeum Kultury Ludowej. Od poniedziałku do czwartku (9-12 kwietnia 2018 r.) będą odbywały się półgodzinne lekcje muzealne zatytułowane „Gdzie rzeka, gdzie kanał?”. Dr Jerzy Łapo rozjaśni plątaninę dróg wodnych w Węgorzewie i okolicy. Lekcje będą odbywać się w budynku głównym Muzeum przy ul. Portowej 1. Lekcje trwające pół godziny, rozpoczynają się co pół godziny od godz. 8.00 do 15.00.Niezbędna jest telefoniczna rezerwacja – tel. 604 864 239. Spotkanie otwarte dla młodzieży i dorosłych odbędzie się w czwartek (12 kwietnia) o godz. 16.00. Wstęp wolny.

— Czy jako mieszkańcy Węgorzewa orientujemy się, gdzie w naszym mieście płynie Węgorapa, a gdzie znajduje się kanał. I to jeszcze, który kanał? Młyński czy Skrótowy? — pyta dr Jerzy Łapo z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. — W czwartek (12 kwietnia) o godz. 16.00 spróbuję odpowiedzieć na te pytania, a także wskazać, gdzie w przestrzeni Węgorzewa można zobaczyć relikty niefunkcjonujących już kanałów. Warto to wiedzieć, tym bardziej, że urzędnicy zafundowali nam ostatnio takiego dziwoląga jak "Węgorapa Młyńska"!
(red, źródło: Muzeum Kultury Ludowej w Wegorzewie)
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages