Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Ochotniczna Straż Pożarna w Harszu na prowadzeniu

2018-04-01 10:00:00 (ost. akt: 2018-03-31 11:01:26)

Codziennie czuwają nad naszym bezpieczeństwem, w dzień i w nocy są gotowi do akcji. Strażacy ochotnicy – nasi lokalni bohaterowie. To dla nich zorganizowaliśmy plebiscyt na "Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną".

W naszym regionie jest ponad 500 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. To spośród nich wybierzemy najpopularniejszą OSP w w powiecie węgorzewskim oraz w całym województwie warmińsko-mazurskim. Plebiscyt na Najpopularniejszą OSP 2018 potrwa do 1 maja 2018 roku. W każdym powiecie wybierzemy trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajduje się w systemie. Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej oraz Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

— Obecnie na terenie naszego powiatu działa 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z czego cztery są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (Pozezdrze, Radzieje, Perły oraz Budry). Te spoza KSRG to OSP Guja, Harsz, Kuty, Ołownik, Węgielsztyn i Węgorzewo. — tłumaczy Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie mł. bryg. Paweł Mickiewicz.
Przez wzgląd na rozległy powiat, często Ochotnicze Straże Pożarne są pierwsze na miejscu zdarzenia i jako ostatnie je opuszczają.
— W roku 2017 uczestniczyliśmy w 639 zdarzeniach. W ponad połowie tych zdarzeń działania ratownicze podejmują Ochotnicze Straże Pożarne naszego powiatu — podkreśla komendant węgorzewskiej straży. — W ponad 90% zdarzeń docieramy na miejsce w czasie do 15 minut. W dużej mierze jest to zasługą prężnie działających druhów-ratowników OSP powiatu węgorzewskiego.

Liderem w naszym powiecie jest Ochotnicza Straż Pożarna w Harszu. Warto wspomnieć, że OSP w Harszu zdobyła tytuł Najpopularniejszej OSP w roku 2017 i 2016. W ubiegłym roku jednostka zajęła również drugie miejsce w całym regionie.
— Jesteśmy młodą i zgraną ekipą, która ma ogromny zapał do działania i pragnie działać na pożytek społeczeństwu — po wygranej mówił Mateusz Staniszewski, gospodarz OSP w Harszu. — Świetnie czujemy się w kontakcie z mieszkańcami naszej gminy i cieszymy się, że jesteśmy tak lubiani wśród naszej lokalnej społeczności.
Która jednostka zdobędzie w tym roku tytuł Najpopularniejszej OSP w naszym powiecie? Wszystko w Waszych rękach. Zapraszamy do wspólnej zabawy i głosowania!

RANKING POWIATOWY


RANKING: Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze


RANKING: Kobiece Drużyny Pożarnicze


ranking regionalny - kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages