środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Perełki pożegnały zimę i przywitały wiosnę

2018-03-24 10:11:04 (ost. akt: 2018-03-24 10:12:13)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

21 marca to Dzień Samorządności w naszej szkole. „Wagary” tego dnia były bardzo udane. Do szkoły przybyliśmy, ale swój czas zorganizowaliśmy inaczej niż zwykle.

Zajęcia rozpoczęliśmy poetycko, odbył się konkurs recytatorski, aby uczcić Światowy Dzień Poezji. Dalsza część dnia przebiegała w wesołym nastroju. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy V. Na początku wystąpili w takich samych strojach i zaśpiewali piosenkę pt. „Tamta dziewczyna”. Następnie wystartowali w konkursie na Miss i Mistera Szkoły, ale przewrotnie – o tytuł Miss ubiegali się chłopcy, a o tytuł Mistera – dziewczęta. Kandydaci zaprezentowali się w trzech kreacjach, a każda była nagradzana brawami. Powołane wcześniej jury dokonało wyboru i nagrodziło uczestników stosownymi tytułami.

Po chwili przerwy zebraliśmy się przed szkołą, utworzyliśmy wiosenny pochód i z przygotowanymi słomianymi marzannami udaliśmy się do wyznaczonego miejsca za boiskiem. Chwilę czekaliśmy, po czym mogliśmy obserwować, jak kukły się palą. To był znak, że zima już odeszła. Kolejne godziny to także „wagary”. Z lekcji można było „uciekać”, ale razem z nauczycielami i tak właśnie zrobiliśmy. W ten sposób tego dnia pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.
(SP Perły)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages