Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Przechodnie i policjanci uratowali starszego mężczyznę

2018-03-22 11:18:39 (ost. akt: 2018-03-22 12:48:53)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

Wzorowa reakcja przechodniów oraz natychmiastowa pomoc policjantów przyczyniły się do uratowania życia starszego mężczyzny.

W poniedziałek około godziny 12.00 dyżurny węgorzewskiej komendy został powiadomiony o nieprzytomnym mężczyźnie leżącym na chodniku przy ul. Plac Wolności, który nie dawał oznak życia. Gdy policjanci dotarli we wskazane miejsce dwaj męzczyźni udzielali już pomocy leżącemu na chodniku człowiekowi. Funkcjonariusze, sierż. sztab. Adam Soczewka i sierż. sztab Tadeusz Szymczak, którzy posiadają uprawnienia ratownika medycznego, od razu przystąpili do działania. Jeden z policjantów zbadał tętno i oddech nieprzytomnego mężczyzny, a po stwierdzeniu ich zaniku, podjął reanimację. Policjant prowadził akcję reanimacyjną aż do przybycia karetki pogotowia ratunkowego. Jak się okazało, stan poszkodowanego był poważny i dopiero po kilku minutach zdołano przywrócić jego funkcje życiowe. Starszy mężczyzna został zabrany do szpitala i otoczony specjalistyczną opieką lekarską. Dzięki szybko udzielonej pierwszej pomocy przedmedycznej policjantów i służb ratunkowych oraz wzorowej reakcji dwóch mężczyzn, życie starszego człowieka udało się uratować.

Pamiętajmy!
Nie bądźmy obojętni na los innych. Zwracajmy uwagę na osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy - ktoś, kto siedzi lub leży na ziemi, wcale nie musi być pod wpływem alkoholu. Być może taka osoba nagle gorzej się poczuła i niezbędna jest jej pomoc medyczna. Reagujmy!
(źródło: KPP w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages