środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Robert Matysek nowym dowódcą 11. Mazurskiego Pułku Artylerii

2018-03-20 18:45:05 (ost. akt: 2018-03-20 18:58:30)
Kulminacyjnym momentem uroczystości było przekazanie sztandaru Jednostki Wojskowej i złożenie meldunku o przekazaniu dowodzenia Pułkiem

Kulminacyjnym momentem uroczystości było przekazanie sztandaru Jednostki Wojskowej i złożenie meldunku o przekazaniu dowodzenia Pułkiem

Autor zdjęcia: Archiwum 11. MPA

16 marca w Węgorzewie płk dypl. Jacek Wera uroczyście przekazał dowodzenie 11. Mazurskim Pułkiem Artylerii ppłk. dypl. Robertowi Matyskowi.

Punktualnie o godzinie 12.00 dowódca uroczystości ppłk Arkadiusz Rożnowski złożył Zastępcy Dowódcy 16. Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Stanisławowi Kaczyńskiemu meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości. Po odczytaniu Decyzji Ministra Obrony Narodowej, Dowódca Dywizji podziękował płk. dypl. Jackowi Werze za bardzo dobre dowodzenie Pułkiem oraz pogratulował osiągniętych wyników życząc podobnych sukcesów na nowym stanowisku - Szefa Wojsk Rakietowych i Artylerii w 12. Dywizji Zmechanizowanej.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było przekazanie sztandaru Jednostki Wojskowej i złożenie meldunku o przekazaniu dowodzenia Pułkiem. Po oddaniu ostatniego salutu armatniego płk Wera w swoim pożegnalnym przemówieniu podziękował wszystkim za wspólną pracę i służbę. Kolejnym punktem uroczystości było przemówienie nowego Dowódcy 11. Mazurskiego Pułku Artylerii, płk Roberta Matyska. Ceremonię na placu zakończyła defilada pododdziałów, po której wykonano pamiątkową fotografię uczestników uroczystości.

Dalsza część ceremonii odbywała się na Sali Tradycji, gdzie po wbiciu pamiątkowego gwoździa w drzewiec Proporca Rozpoznawczego Pułku, płk Wera przekazał go swojemu następcy. Następnie uczestnicy uroczystości złożyli dowódcom życzenia szczęścia oraz pomyślnej realizacji życiowych planów. W Sali Tradycji również płk Matysek, zgodnie z tradycją panującą w jednostce, przyjął z rąk byłego dowódcy 1. Mazurskiej Brygady Artylerii płk. Wiesława Pietrzaka, przyrząd do wstrzeliwania stanowiący swoisty talizman dla dowodzącego węgorzewskimi artylerzystami, a od przedstawicieli Pułku otrzymał oznaki rozpoznawcze, które z dumą noszone są przez żołnierzy pułku na mundurach.

Podpułkownik dyplomowany Robert Matysek jest absolwentem toruńskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii, którą ukończył w 1995 roku. Zawodową służbę wojskową rozpoczął od stanowiska dowódcy plutonu, a następnie dowódcy baterii w 14 dywizjonie artylerii rakietowej. Zanim objął obowiązki zastępcy szefa sztabu w polsko-ukraińskim batalionie sił pokojowych w Przemyślu był specjalistą oddziału doktryn połączonych. Kolejne stanowisko objął jako dowódca 14 dywizjonu artylerii rakietowej, a następnie 14 dywizjonu artylerii samobieżnej w Jarosławiu. Od 2012 roku ppłk Robert Matysek pełnił obowiązki na stanowisku Szefa Wojsk Rakietowych i Artylerii 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie z przerwą w 2014 roku, kiedy to był starszym specjalistą w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. W międzyczasie pełnił służbę w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych - dwukrotnie w Iraku i raz w Afganistanie oraz ukończył między innymi Szkołę Dowódczo-Sztabową Wojsk Lądowych w Fort Leavenwort w USA oraz Akademię Obrony Narodowej. W marcu 2018 roku został wyznaczony na stanowisko Dowódcy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie.

(Rafał Ługiewicz/11.MPA)

Zapraszamy do galerii zdjęć

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jed #2470790 | 31.135.*.* 26 mar 2018 00:07

  Który to już z kolei dowódca?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. alekss #2467338 | 83.9.*.* 21 mar 2018 10:22

  panie pułkowniku aleś się zapuścił. W NATO tylko polscy oficerowie to grubasy wstyd. A czeka podciąganie na drążku,

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. jakotaki #2467312 | 88.156.*.* 21 mar 2018 09:33

   panie pułkowniku egzaminy z WF-u już tuż tuż.....

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. weteran303 #2467217 | 5.172.*.* 21 mar 2018 07:42

    Na NATO - wskich pensjach wypasione buzie maja ci pułkownicy artylerzyści. Na marginesie - kiedy ppłk Matysek zdobywał doświadczenie artyleryjskie, jak na 23 lata służby w jednostkach skadrowanych , więcej czasu spędził na kursach NATO - wskich i misjach. Na stanowisko pewno wyznaczony przez byłego szefa MON maciarewicza. A wręczenie przyrządu do wstrzeliwania przez byłego d-ce brygady pana Pietrzaka nie wróży karierze obdarowywanego, toż to oficer z okresu "kiedy nie było Polski".

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages