Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Przed nami wyjątkowy wieczór poetycki "Namuzowywanie"

2018-03-14 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-14 13:08:09)
Na zdjęciu znajdują się organizatorzy  ubiegłorocznego "Namuzowywania"

Na zdjęciu znajdują się organizatorzy ubiegłorocznego "Namuzowywania"

Autor zdjęcia: Archiwum LO w Węgorzewie

Liceum Ogólnokształcące ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników poezji na wyjątkowy wieczór poetycki, podczas którego poznamy wiersze laureatów VII międzynarodowej edycji Konkursu Poetyckiego „Namuzowywanie”.

Wydarzenie odbędzie się 21 marca o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej LO. Konkurs organizowany jest cyklicznie od 2006 roku. Jego pierwsza edycja miała charakter wewnątrzszkolny. Ponieważ pomysł okazał się atrakcyjny dla młodzieży, a wieńczący go wieczór poetycki cieszył się dużym zainteresowaniem, do współpracy przy jego organizacji włączyło się Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. W związku z tym w roku następnym objął swoim zasięgiem szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne całego powiatu.

W 2011 roku dzięki nawiązaniu współpracy ze szkołami obwodu kaliningradzkiego oraz Domem Polskim w Czerniachowsku, „Namuzowywanie” zyskało uczestników spoza wschodniej granicy, stając się tym samym konkursem międzynarodowym. Do udziału w konkursie zaproszone zostały również szkoły litewskie. Podstawowym odbiorcą konkursu jest młodzież gimnazjalna i ponadgimnzajalna, jednak od kilku lat biorą w nim udział także dorośli poeci, startując w kategorii open. Organizatorem konkursu jest Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Mariusza Zaruskiego przy współpracy Starostwa Powiatowego w Węgorzewie. Zapraszamy wszystkich serdecznie, by wspólnie posłuchać wierszy, lirycznej muzyki i poczuć ten wyjątkowy klimat.
(LO Węgorzewo)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages