Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Wybieramy Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną

2018-03-12 11:23:43 (ost. akt: 2018-03-15 11:29:30)
W ubiegłym roku w "Szkoleniu podstawowym strażaków ratowników OSP" wzięło udział  35 druhów z naszego powiatu

W ubiegłym roku w "Szkoleniu podstawowym strażaków ratowników OSP" wzięło udział 35 druhów z naszego powiatu

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Węgorzewie

Strażacy ochotnicy to wspaniali i odważni ludzie, którzy żyją w ciągłej gotowości do działania. Zawsze staraja się być blisko ludzi i angażują się w życie społeczne w swoich miejscowościach. Otwartością, szczerością i uśmiechem zjednują sobie zarówno dzieci jak i dorosłych. Która jednostka zasługuje na miano Najpopularniejszej OSP 2018? Wy zdecydujecie!

— Obecnie na terenie naszego powiatu działa 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z czego cztery są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (Pozezdrze, Radzieje, Perły oraz Budry). Te spoza KSRG to OSP Guja, Harsz, Kuty, Ołownik, Węgielsztyn i Węgorzewo. — tłumaczy Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie mł. bryg. Paweł Mickiewicz. — Oprócz podstawowego sprzętu pożarniczego jednostki włączone do KSRG wyposażone są w sprzęt specjalistyczny.

Przez wzgląd na rozległy powiat, często Ochotnicze Straże Pożarne są pierwsze na miejscu zdarzenia i jako ostatnie je opuszczają.
— W roku 2017 uczestniczyliśmy w 639 zdarzeniach. W ponad połowie tych zdarzeń działania ratownicze podejmują Ochotnicze Straże Pożarne naszego powiatu — podkreśla komendant węgorzewskiej straży. — W ponad 90% zdarzeń docieramy na miejsce w czasie do 15 minut. W dużej mierze jest to zasługą prężnie działających druhów-ratowników OSP powiatu węgorzewskiego.

Młodzi druhowie przechodzą szereg szkoleń, które pomagają w bezpiecznym działaniu.
— W ubiegłym roku w "Szkoleniu podstawowym strażaków ratowników OSP" trwającym ponad 100 godzin lekcyjnych wzięło udział 35 druhów z naszego powiatu — informuje Paweł Mickiewicz. — Dopiero po ukończeniu takiego szkolenia druh OSP staje się ratownikiem posiadającym uprawnienia i wiedzę niezbędną do podjęcia działań ratowniczo-gaśniczych. W każdej jednostce znajdują się strażacy przeszkoleni z zakresu ratownictwa przedmedycznego. Druhowie OSP swoją wiedzę nabytą podczas szkoleń, chętnie przekazują lokalnemu społeczeństwu w czasie różnego rodzaju przedsięwzięć, takich jak: spotkania, ćwiczenia praktyczne, pokazy umiejętności i sprzętu.

Plebiscyt na Najpopularniejszą OSP 2018 potrwa do 1 maja 2018 roku. W każdym powiecie wybierzecie państwo po trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajduje się w systemie. Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej oraz Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Ochotnicze Straże Pożarne w Powiecie Węgorzewskim:
1. OSP Budry
2. OSP Ołownik
3. OSP Harsz
4. OSP Kuty
5. OSP Pozezdrze
6. OSP Guja
7. OSP Perły
8. OSP Radzieje
9. OSP Węgielsztyn
10. OSP Węgorzewo

RANKING POWIATOWY


RANKING: Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze


RANKING: Kobiece Drużyny Pożarnicze


ranking regionalny - kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages