Wtorek, 19 marca 2019. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

[CZYTELNICY LISTY PISZĄ] Nowy Budynek Węgorzewskiego Centrum Kultury czy basen? A może jedno i drugie?

2018-03-11 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-07 21:57:54)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do treści

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do treści

Autor zdjęcia: pixabay.com

Co Was cieszy, a co denerwuje? Rubryka "Czytelnicy listy piszą" jest do Waszej dyspozycji. Piszcie do nas: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl

Na jednym ze społecznych profili węgorzewskich zakończyła się niedawno sonda dotycząca planowanej inwestycji budowy nowego Węgorzewskiego Centrum Kultury oraz nieplanowanej inwestycji – krytej pływalni. Proporcje procentowe rozłożyły się następująco: BASEN - 86 % ..... WCK - 14 %. W sondzie wzięło udział ponad 1.600 internautów, w tym 1.400 było za budową basenu, a 253 za budową WCK. To był internetowy głos mieszkańców, widać wyraźnie jakie zapotrzebowanie jest na inwestycje. Prośba o sondę była zgłoszona do administratora profilu FB, gdyż w obecnej kadencji jedyną formą publiczną przedstawienia swoich spostrzeżeń dotyczących miasta i gminy jest właśnie FB.

Reprezentanci gminy w obecnej kadencji ani razu nie zorganizowali spotkania z mieszkańcami, w celu wysłuchania ich spostrzeżeń, pomysłów i sygnałów dotyczących naszego miasta. Jeżeli chodzi o inwestycję dotyczącą basenu, byłby to obiekt nie tylko z samą pływalnią, ale również brodzikiem dla dzieci, zjeżdżalnią wodną, kręgielnią, siłownią, stołami bilardowymi, ścianą wspinaczkową itp. Basen, to również użytkowane miejsce przez uczniów w ciągu roku szkolnego od podstawówki wzwyż. To nauka pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego, to też świetne miejsce do zajęć dla dzieci i młodzieży z wadami postawy ciała. Popołudniami oraz w soboty i niedziele obiekt dla mieszkańców miasta i całego powiatu. Z tego co słychać, nasi mieszkańcy jeżdżą na takie obiekty do pobliskich miast. Pływalnia działałaby przez prawie rok, byłaby również takim zastępczym obiektem dla braku plażowej pogody podczas wakacji. Jak wiadomo obecne lata płatają różne figle, szczególnie (o ile pamiętam) drugi sezon po wybudowaniu plaży miejskiej, gdzie prawdziwie pogoda plażowa w sezonie letnim, tak naprawdę trwała tylko przez dwa tygodnie.

W sezonie letnim dla turystów i nie tylko turystów, taki obiekt (basen) to czas bez nudów w deszczowe dni. Co do Węgorzewskiego Centrum Kultury, nikt nie twierdzi, (ja również), że WCK jest nam niepotrzebne, czy wystarczające jakie jest w obecnym stanie. W Giżycku niedawno zakończono remont podobnego obiektu (GCK) za nieco ponad 4 mln zł. U nas gmina chce wydać 14 mln zł. na nowy budynek WCK. Dlaczego nie pogodzić obu stron, czyli zwolenników tych dwóch obiektów i wykonać remont obecnego WCK za 2-4 mln. zł oraz wybudować krytą pływalnię za około 8-10 mln. Oczywiście to kwestia rozłożenia w czasie tych dwóch inwestycji. Idźmy na kompromis społeczny. Sonda przecież jasno pokazała czego tak naprawdę chcą mieszkańcy.
(Marek)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (61) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do co to znaczy #2472462 | 46.165.*.* 28 mar 2018 08:44

  Oni po tylu latach tak poczuli się właścicielami, że nie mają zamiaru kogokolwiek się pytać o zdanie

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. co to znaczy #2471149 | 89.229.*.* 26 mar 2018 13:24

  planowanej , nieplanowanej? Najpierw trzeba zapytać mieszkańców, a później zaplanować zgodnie z ich wolą. Czy Węgorzewo nie ma pilniejszych potrzeb od Centrum Kultury? Kultura nie zginie, wojny przetrwała i to teraz może poczekać przed ważniejszymi potrzebami. Z całym szacunkiem dla ludzi "kultury"

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. żeby się ktoś nie zdziwił #2471143 | 89.229.*.* 26 mar 2018 13:19

   Wszystko zależy od zarządzania obiektem. Jeśli wstęp będzie płatny dla wszystkich, basen "da radę" Jeśli pojawią się darmowe karnety dla radnych miasta, gminy , powiatu i innych uprzywilejowanych np. biznesmeni, dyrektorzy, uniwerek III-go wieku / no i ich rodziny/ itp to będzie szybciutko wniosek o oddanie obiektu pod Urząd Marszałkowski. Tak było w sąsiednim mieście. Miasto finansowo nie dawało sobie rady.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Obserwator #2464940 | 188.146.*.* 17 mar 2018 17:42

   Dam jeszcze jeden argument do dyskusji , zobaczcie na stronie gminy jak idą przetargi . Przydomowe oczyszczalnie + 30 % , plaża w Ogonkach + 50% . Jeżeli tak dalej będzie ,a zanosi się że ten trend się nie zmieni to do kosztów budowy WCK należy doliczyć 30% i zamknie się kwotą 20 milionów .

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. ludzka głupota #2464758 | 83.17.*.* 17 mar 2018 12:14

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. szpital kuleje i jakiś czas temu zwalniali, a u nas się buduje baseny za 14 mln i taka polityka, brak logiki w tym mieście i kto rządzi tym miastem jedno likwidują, a wydają od tak sobie 14 mln i gdzie tu rozum? jeden jest w ogonkach w ognistym ptaku i jak ktoś by chciał dawno by to zrozumiał.

    Pokaż wszystkie komentarze (61)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages