Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

W Radziejach rozegrano Turniej "Żywych Szachów"

2018-02-22 12:00:00 (ost. akt: 2018-02-22 12:47:35)

Autor zdjęcia: Archiwum SP w Radziejach

W ubiegły piątek, w Szkole Podstawowej w Radziejach rozegrano partię "żywych szachów". Wydarzenie odbyło się po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Wraz z wiosną zaplanowano już kolejną partię.

W tych niecodziennych zawodach wzięły udział dwie drużyny. Białymi figurami grali uczniowie klas III, II gimnazjum i VII szkoły podstawowej dowodzeni przez Jakuba Kidaja i Wiktora Sielawę. Czarnymi bierkami rozgrywali partię uczniowie klas VI, V i IV szkoły podstawowej pod dowództwem: Kornelii Bubelskiej i Mateusza Oćwieji. Na wielkiej szachownicy ustawili się uczniowie. Trzydziestu dwóch „szachistów-wojowników" z symbolami figur i pionów. Na stoliku rozstawiona była szachownica, na której dowódcy obu armii rozgrywali partię. Wszystkie ruchy wykonywane na małej szachownicy przenoszone były na pole bitwy, uczniowie przesuwali się zgodnie ze wskazówkami rozgrywających partię. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez szkolny sklepik.
— Następne spotkanie „żywych szachów" zaplanowaliśmy na wiosnę — mówi Maciej Westfalewicz, sędzia i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Radziejach. — Tym razem odbędzie się nie ona na sali sportowej, ale na podwórku.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages