Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Węgorzewska "Dwójka" wyróżniona kolejnym certyfikatem

2018-02-16 10:00:00 (ost. akt: 2018-02-16 11:13:09)

Autor zdjęcia: wikipedia.org

Szkoła Podstawowa nr 2 w Węgorzewie może pochwalić się kolejnym wyróżnieniem. Tym razem placówka otrzymała tytuł "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo". To ogromne wyróżnienie i motywacja do pracy dla całej społeczności szkolnej.

Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” przyznawany jest przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Nadawany jest on na okres 3 lat przez kapitułę konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele następujących instytucji: Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Olsztynie. Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie szkół, które zapobiegają zjawisku agresji i przemocy w szkołach, podejmują działania w celu poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, wyróżniają się skutecznym działaniem w zakresie zapobiegania agresji i zapewniania bezpieczeństwa, promują działania na rzecz bezpieczeństwa i przeciwdziałania agresji oraz aktywizują społeczność szkolną do działań służących poprawie bezpieczeństwa.

— To dla nas duże wyróżnienie, w zespole koordynującym program oprócz mnie były jeszcze: Bożena Aleksandrowicz i Grażyna Wójcik, ale należy podkreślić, że wszyscy pracowali na ten sukces — mówi koordynator projektu, Anna Pietruszewska. — Nasze działania obejmowały różne aspekty bezpieczeństwa, takie jak: udzielanie pierwszej pomocy, zapobieganie pożarom, bezpieczeństwo w Internecie, dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną oraz działania przeciwko uzależnieniom.

Ważnym zagadnieniem poprzedzonym badaniami przeprowadzonymi wśród uczniów i rodziców było poczucie bezpieczeństwa na terenie szkoły.
— Zorganizowano cykl spotkań tematycznych, w których uczestniczyli rodzice — dodaje koordynatorka projektu. — Uczniowie i nauczyciele realizowali projekty, brali udział w konkursach wiedzy i plastycznych oraz przygotowywali inscenizacje teatralne związane z tematyką bezpieczeństwa. Niektóre z naszych działań to: Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem „Myślę pozytywnie, umiem wybierać, postępuje właściwie”, apel „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” czy spartakiada „Zamiast problemy mnożyć, chcemy dobrą atmosferę tworzyć”.

Przy realizacji projektu węgorzewska szkoła współpracowała z komitetem rodzicielskim, funkcjonariuszami policji i straży pożarnej, pracownikami MOPR z Giżycka, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Urzędem Gminy Węgorzewo.
— Jesteśmy bardzo dumni — podsumowuje dyrektor SP2, Halina Anchim. — Cała społeczność szkoły przyczyniła się do uzyskania certyfikatu. Nie zamierzamy spoczywać na laurach – nadal będziemy kontynuować działania zmierzające do utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa w naszej szkole.
(Barbara Łapo)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Przyjaciel #2443047 | 176.221.*.* 17 lut 2018 20:15

    Brawo 2!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages