środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

4 tony krajanki tytoniowej i 2,8 mln sztuk papierosów nie trafi na polski rynek

2018-02-13 13:56:49 (ost. akt: 2018-02-13 14:01:24)

Autor zdjęcia: Archiwum SG

Krajankę tytoniową i nielegalne papierosy o szacunkowej wartości ponad 4,6 mln złotych ujawnili funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej z udziałem funkcjonariuszy z Nadwiślańskiego Oddziału SG.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze na jednej z posesji w powiecie mińskim oraz znajdujące się na niej pojazdy ciężarowe. Miejsce okazało się być magazynem nielegalnego towaru – funkcjonariusze SG ujawnili i zabezpieczyli 2,8 mln sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości 1,9 mln zł oraz prawie 4 tony krajanki tytoniowej o wartości 2,7 mln zł. Na miejscu zatrzymano czterech obywateli Polski i obywatela Białorusi oraz zabezpieczono ponad 230 tysięcy złotych w gotówce i 4 pojazdy ciężarowe o szacunkowej wartości 200 tys. zł.

Wobec mężczyzn Sąd Okręgowy w Siedlcach, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W wyniku nielegalnej działalności mężczyzn straty Skarbu Państwa wynoszą prawie 7 mln zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.
(źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages