Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

50 tysięcy złotych na na dobry początek

2018-02-04 11:00:00 (ost. akt: 2018-02-04 11:11:01)
Karolina Komorowska odbiera podpisaną umowę z rąk Sylwii Jaskulskiej

Karolina Komorowska odbiera podpisaną umowę z rąk Sylwii Jaskulskiej

Autor zdjęcia: Archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego, a może profesjonalne SPA? Dzięki dofinansowaniu na kwotę 50 tysięcy złotych, dwie mieszkanki gminy Węgorzewo ruszają, by spełniać marzenia o własnej działalności.

23 stycznia Sylwia Jaskulska, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego podpisała 12 umów z beneficjentami poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wśród pozytywnie rozpatrzonych wniosków znalazły się także pomysły z gminy Węgorzewo. Dagmara Maria Wojtczuk z Ogonek w gminie Węgorzewo uzyskała dofinansowanie wartości 50 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej, polegającej na utworzeniu wypożyczalni sprzętu sportowo-rekreacyjnego oraz zakup dwóch łodzi rekreacyjno-wędkarskich. Z podpisaną umową opiewającą na kwote 50 tys. zł do Węgorzewa wróciła również Karolina Komorowska, która rozpocznie prowadzenie salonu SPA. I ten ostatni pomysł szczególnie przykuł naszą uwagę. SPA w Węgorzewie? Skąd taki pomysł?

— Odbywając praktykę w hotelowym salonie SPA, zdobyłam wiedzę i umiejętności praktyczne — odpowiada Karolina Komorowska. — Ilość turystów, jak również bardzo duża liczba mieszkańców powiatu Giżyckiego korzystających z usług SPA utwierdziła mnie w przekonaniu, że takiego miejsca brakuje w Węgorzewie. Stąd pomysł na utworzenie dziennego salonu „DiamondSpa – skóra, ciało, umysł, mazurska natura”.
Trzeba przyznać, że jest to dość odważna decyzja, zaciekawiło nas jak wyglądała droga do pozyskania dofinansowania.
— Poszukując dotacji na utworzenie własnej działalności gospodarczej trafiłam do stowarzyszenia LGD – Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” — wyjaśnia pani Karolina. — Dzięki pomocy pracowników stowarzyszenia, udało się przebrnąć przez procedurę otrzymania dofinansowania za co serdecznie dziękuję.
Wniosek został pozytywnie rozpatrzony, a umowa szczęśliwie podpisana.

Co dalej? Na czym będzie polegała nowa węgorzewska działalność? Kiedy planowane jest otwarcie salonu i na co mogą liczyć przyszli klienci?

— Moim planem jest utworzenie innowacyjnego dziennego SPA, w którym będą wykonywanie zabiegi pielęgnacyjne twarzy i ciała oraz masaże relaksacyjne — odpowiada nasza rozmówczyni. — Celem jest spełnienie wymagań i oczekiwań klientów, oraz chęcią wypoczynku przebywających turystów. Postaram się, aby w moim salonie klienci poczuli się wyjątkowo. Relaks i wyciszenie to podstawa dobrego samopoczucia. — i dodaje. — Poprzez współprace z bazą turystyczną oraz rolniczą ich usługi będą przeze mnie oferowane oraz promowane. Poszerzając ofertę turystyczną o zabiegi SPA, postaram się przyciągnąć większą liczbę osób odwiedzających miasto Węgorzewo, oraz pobliskie tereny. W planach są również spotkania dla kobiet " Wcieczór urody z DiamondSpa" na temat kosmetyków do pielęgnacji domowej oraz kosmetyków do makijażu. W najbliższym czasie planuję otwarcie, więc już teraz zapraszam serdecznie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages