Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Smok Wawelski i Szewczyk Dratewka na karnawałowym balu

2018-01-24 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-24 14:38:24)

Autor zdjęcia: Archiwum przedszkola

W przedszkolu Misia Uszatka w Węgorzewie odbyło się niezwykłe wydarzenie. Na corocznym balu karnawałowym Teatr Rodzica zaprezentował „Legendę o Smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku”. Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale.

Dzieci już od kilku tygodni z niecierpliwością wyczekiwały balu. W tym dniu przenieśliśmy się w bajkowy, niezwykły świat. Odbyło się to zarówno za sprawą barwnych strojów przygotowanych dla swoich pociech przez rodziców, prezentom od Mikołaja, który przybył w tym dniu do dzieci oraz dzięki premierze „Legendy o Smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku” przygotowanej przez nasz Teatr Rodzica. Wszyscy uczestnicy balu bawili się doskonale, były wspólne tańce z rodzicami i nauczycielami w rytm wesołej muzyki, a także konkursy, zabawy i korowody. Przepiękny wystrój sali również wprowadzał w radosny nastrój i zachęcał do zabawy. Spektakl został przyjęty przez publiczność z wielkim entuzjazmem, wszyscy obejrzeli go z wielkim zainteresowaniem.

Wśród widzów pojawiły się silne emocje, widoczne były ich szczere, żywe reakcje, czego dowodem były gromkie brawa na koniec przedstawienia. Przepiękne stroje i scenografia przeniosły nas na czas spektaklu wprost do Krakowa, na Wawel. Profesjonalna oprawa muzyczna wzmacniała akcję i wzmagała przeżycia odbiorców. Przedstawienie legendy w takiej formie, z pięknymi efektami wizualnymi i piękną oprawą muzyczną, na długo zapadnie w pamięci naszym wychowankom. Ponadto dzieci miały okazję obejrzeć inscenizację legendy, w której aktorami byli ich rodzice i był to najpiękniejszy prezent, jaki mogły otrzymać w dniu balu karnawałowego. Rodzicom – aktorom to doświadczenie również przysporzyło wielu wspaniałych przeżyć i stanowi dla nich wartość wielkiej wagi. Czego dowodem są następujące wypowiedzi:

— Teatr Rodzica, to nie tylko występ, to także nowe przyjaźnie i uśmiechy naszych dzieci, widzących nas na scenie. Mam ogromne szczęście, że nasz synek chodzi do przedszkola Misia Uszatka. Myślę, że to nie jest mój ostatni występ w Teatrze Rodzica — mówi Anna Nikorowska.
— Uważam, iż jest to wspaniała przygoda, która może spotkać rodzica w zwykłej codzienności i oczywiście niespodzianka od mamy dla synka – czego się nie robi dla dzieci? Zdecydowanie polecam udział w takim przedsięwzięciu, jak się raz zaangażuje, to z niecierpliwością czeka się na następne wystawienie sztuki — dodaje Wioletta Milinkiewicz.

Na zakończenie balu pani dyrektor, Małgorzata Borejko serdecznie podziękowała dzieciom, nauczycielom, rodzicom, a przede wszystkim aktorom, wręczając im słodki upominek, będący wyrazem wdzięczności za chęć współpracy na rzecz dzieci. To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen niespodzianek, wrażeń, emocji , uśmiechów i oklasków. Do domów dzieci i rodzice wracali w zachwycie, dzieląc się wzajemnie swoimi przeżyciami.

W przedstawieniu udział wzięli:
Magdalena Murawska (Królowa), Marcin Rodak (Król), Anna Nikorowska (Księżniczka), Tomasz Sulej (Herold i Szewczyk), Piotr Pik, Jędrzej Krasnoborski, Tomasz Stępniak (Rycerze), Tomasz Nikorowski (Smok), Anna Wasilewska, Małgorzata Dzoć, Anna Misiak, Marta Gral (Mieszczki), Wioletta Milinkiewicz (Narrator). Scenariusz i reżyseria: Krystyna Kalich. Scenografia: Danuta Milinkiewicz, Krystyna Kalich, Jerzy Wojsznis. Kostiumy: Grażyna Grzeszuk, Wiesława Łapińska. Oprawa muzyczna: Agnieszka Gruca, Danuta Milinkiewicz.
(Izabela Jachimek)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages