Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Piotruś Pan i Carmen w Kinie Nowa Fala w Giżycku

2018-01-10 14:00:40 (ost. akt: 2018-01-10 14:14:01)

Autor zdjęcia: Materiały promocyjne organizatora

Retransmisje spektakli z nowojorskiej Metropolitan Opera oraz National Theatre w Londynie już 30 stycznia w Kinie Nowa Fala w Giżycku! O 14:00 Piotruś Pan, dzięki któremu w każdym dorosłym obudzi się dziecko, a o 18:00 Carmen - operowy przebój pełen miłosnych intryg rozgrywanych w hiszpańskich rytmach habanery i sequlli.

Piotruś Pan
Wszystkie dzieci, z wyjątkiem jednego, dorastają … Gdy Piotruś Pan, przywódca Zgubionych Chłopców, traci swój cień, mądra i dzielna Wendy pomaga mu ponownie się z nim połączyć. W podziękowaniu za tę przysługę zostaje zaproszona do Nibylandii, gdzie wróżka Dzwoneczek, indiańska księżniczka Tygrysia Lilia i mściwa piratka Kapitan Hak już czekają i zapraszają do przeżywania barwnych przygód. Feeria magii, muzyki i wyobraźni dla małych i dużych. Każde dziecko będzie zachwycone, w każdym dorosłym obudzi się dziecko. Spektakl powstał na podstawie sztuki powieściopisarza i dramaturga Sir Jamesa Matthew Barrie’go. Ten szkocki baronet w 1904 roku wystawił sztukę „Peter Pan” („Piotruś Pan, czyli o chłopcu, który nie chciał dorosnąć”), a w 1911 na jej kanwie napisał powieść pod tytułem „Peter Pan and Wendy”, w Polsce znana jako „Przygody Piotrusia Pana”. Spektakl powstał w koprodukcji National Theatre i Bristol Old Vic. Wyreżyserowała go Sally Cookson, której inscenizację „Jane Eyre” oglądaliśmy w cyklu National Theatre Live.

Więcej informacji:
Link do przedsprzedaży: http://kino.gizycko.pl/film/124
Retransmisja przedstawienia z National Theatre w Londynie.
Przedstawienie w języku angielskim z lektorem w języku polskim.
Przedstawienie trwa około 3 godzin (w tym 1 przerwa).
Bilet normalny - 30 zł, Bilet ulgowy - 25 zł
Godzina rozpoczęcia: 14.00

Carmen
Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer don José pomaga jej uciec z aresztu i przeżywa chwile szczęścia u jej boku, choć sam musi zostać dezerterem i bandytą. Odrzucony – zabija niestałą Carmen. Met już dwa razy włączyła operę Bizeta do programu transmisji, bo to tytuł cieszący się największą popularnością wśród widzów zgromadzonych w salach kinowych całego świata. Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z „Carmen” jeden wielki operowy przebój. W postaci kochanków wcielają się Elīna Garanča i Roberto Alagna.


Link do przedsprzedaży: http://kino.gizycko.pl/film/123
Retransmisja przedstawienia z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
Przedstawienie w języku oryginału (francuskim) z napisami w języku polskim.
Przedstawienie trwa około 3 godzin i 40 minut (w tym 1 przerwa).
Bilet normalny - 35 zł, Bilet ulgowy - 30 zł
Godzina rozpoczęcia: 18.00Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages