Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Przy węgorzewskim liceum powstanie plenerowa siłownia

2018-01-04 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-03 14:12:33)
Umowę podpisano w siedzibie posła Wojciecha Kossakowskiego

Umowę podpisano w siedzibie posła Wojciecha Kossakowskiego

Autor zdjęcia: Archiwum LO w Węgorzewie

Dzięki inicjatywie nauczyciela Waldemara Ołyńskiego została podpisana umowa na sfinansowanie budowy siłowni napowietrznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie.

Nauczyciel z węgorzewskiego liceum, Waldemar Ołyński napisał projekt dla Stowarzyszenia "Horyzont" w siedzibie posła Wojciecha Kossakowskiego. Blisko 24 tysięczna inwestycja uzyskała dofinansowanie z funduszu składkowego KRUS.
— Siłownie ogólnodostępne są ważnym czynnikiem integrującym i infrastrukturą prozdrowotną na terenach takich jak nasz – zaliczanych do najuboższych w Polsce z najwyższym wskaźnikiem bezrobocia — mówi Dorota Butrym, prezes Stowarzyszenia "Horyzont".

— Tego rodzaju miejsca są bardzo ważne dla mieszkańców terenów zaniedbanych w dziedzinie infrastruktury społecznej i sportowej — mówi Waldemar Ołyński. — Obywatele z takiej siłowni mogą korzystać bezpłatnie kiedy tylko będą mieli taką potrzebę, jest to szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi, młodzieży, bezrobotnych i emerytów których nie stać na zakup karnetów w siłowniach komercyjnych.
W skład obiektu wejdzie wyciąg i prasa, orbitrek, biegacz na pylonie, wyciąg górny, krzesło do wycinania na pylonie, twister, surfer na słupie czy treneżer nóg.
— To pierwsza w ostatnim czasie tak duża inwestycja na terenie liceum — dodaje nauczyciel. — Przypomnijmy, że poseł Wojciech Kossakowski wspiera szkołę w staraniach o boisko wielofunkcyjne.
(Mateusz Latawski)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages