Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Nowy Rok – nowe nadzieje

2018-01-03 16:53:22 (ost. akt: 2018-01-03 13:58:11)

Autor zdjęcia: Piotr Bacewicz

Na progu nowego roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie stawiamy sobie pytanie o zmiany, które nas czekają. Jednakże patrzymy w przyszłość z optymizmem, którego źródłem są dotychczasowe dokonania.

Miło nam podzielić się informacją, że nasza szkoła została sklasyfikowana na 7 pozycji w rankingu Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego 2017 w grupie Szkoły Podstawowe w kategorii Miast i Gmin, natomiast Miasto i Gmina Węgorzewo uplasowały się na miejscu czwartym. Wszelkie klasyfikacje mają uzasadnienie w punktacji. I choć w sporcie szkolnym najważniejsza jest masowość, to zwycięstwo lub wysokie miejsce też smakują i to bardzo. Warto przy tej okazji uświadomić, że na ten sukces złożyła się praca zarówno naszych uczniów, jak i ich wychowawców oraz rodziców.

W naszej placówce panuje swoista moda na sport. Uczniowie zerówki rywalizują od lat podczas przedszkolady, klasy I-III podczas zawodów mikołajkowych, czwartoklasiści w Międzyszkolnym Turnieju Gier i Zabaw z okazji Święta Niepodległości, wszyscy biegają podczas masowych biegów w maju czy listopadzie. Dyscypliny dominujące w szkole to siatkówka, piłka nożna, żeglarstwo, tenis ziemny i tenis stołowy. Ale są też inne, np. lekkoatletyka, szachy, nordic walking, biegi przełajowe. Wsparcia uczniom udzielają nie tylko nauczyciele w-f, ale również wykwalifikowani instruktorzy – pasjonaci.

Od lat promujemy aktywny wypoczynek i zdrowy tryb życia. Węgorzewska Jedynka znalazła się na liście szkół/placówek nagrodzonych Certyfikatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Jesteśmy przekonani, że nawyki z dzieciństwa zaowocują w dorosłym życiu.
Dumni z dotychczasowych dokonań, nie obawiamy się kolejnych wyzwań. Wiemy, że na co dzień możemy liczyć na rodziców, Przyjaciół Szkoły i wielu ludzi dobrej woli. Dziękujemy i prosimy o jeszcze.
(Barbara Grabińska)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Jedynka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages