Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Co słychać w Helwingu? Przegląd wydarzeń

2017-12-22 12:05:20 (ost. akt: 2017-12-22 12:11:31)

Autor zdjęcia: Gimnazjum im. J.A. Heliwinga

Grudzień to czas podsumowań, refleksji i planów na najbliższy rok. My też poddaliśmy się tej atmosferze i tak oto powstał subiektywny przegląd gimnazjalnych wydarzeń.

Rozpoczynamy od sukcesów. 20 grudnia olsztyńskie Kuratorium Oświaty opublikowało listę uczniów zakwalifikowanych do wojewódzkich etapów konkursów przedmiotowych. Nie zabrakło na listach naszych przedstawicieli. Helwinga reprezentować będą Aleksandra Wakszyńska z języka angielskiego i niemieckiego, Aleksandra Sock z WOS, Nikola Pietruszka z biologii, Piotr Zwierzchowski z geografii i historii oraz Krzysztof Mamryk z historii. Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy.

Ogromny sukces odnieśliśmy również w sporcie. 14 grudnia na uroczystej Gali Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego podsumowano współzawodnictwo w minionym roku szkolnym, nasze gimnazjum zdobyło I miejsce województwie w kategorii gimnazjów miejsko-wiejskich. Gratulujemy naszym sportowcom i nauczycielom w-f.

Na co dzień ciężko pracujemy i …..dobrze się bawimy. Od września odbyło się wiele imprez, które na długo zapadną nam w pamięci. W październiku tradycyjnie świętowaliśmy Dzień Chłopaka i , oczywiście, Dzień Edukacji Narodowej, w listopadzie Dzień Amerykański, a w grudniu każda klasa zorganizowała spotkania wigilijne. Ponadto braliśmy udział w szeregu konkursów i zawodów sportowych, świetnie bawiliśmy się na dyskotece andrzejkowej , jeździliśmy na wycieczki do Domu Gazet Olsztyńskiej, na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski i do Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie.

Zawsze cieszymy się, gdy odwiedzają nas goście. W bieżącym roku odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, którzy mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach biologiczno-chemicznych, wróżbach andrzejkowych i Dniu Amerykańskim. Trzecioklasistów odwiedzili nasi absolwenci, którzy opowiedzieli o szkołach ponadgimnazjalnych, do których uczęszczają /ta wizyta była częścią Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery/ oraz Pan Jerzy Tyszko, który wygłosił szereg wykładów na temat żeglarstwa.
To, oczywiście, tylko część naszej codziennej działalności, wszystkie wydarzenia z życia gimnazjum znaleźć można na stronie www.gimnazjumhelwing.hg.pl, do odwiedzenia której serdecznie zapraszamy.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages