Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Pamiętamy o Polakach na Kresach

2017-12-22 12:00:27 (ost. akt: 2017-12-22 12:22:59)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Wegorzewie

Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu oraz szkolny Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka zaangażowały się w akcję „Rodacy bohaterom” organizowaną co roku przez Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN.

Najważniejszym celem projektu jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, pozostali po wojnie za wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych. To dla tych dumnych ludzi, weteranów Armii Krajowej przekazujemy paczki świąteczne wraz z kartkami i listami od rodaków z Polski.
Wolontariusze i członkowie Szkolnego Koła Caritas przygotowali kartki z życzeniami a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego spakowali produkty spożywcze, przyniesione przez uczniów. Paczki z darami zostały przesłane do wrocławskiej siedziby Stowarzyszenia ODRA – NIEMEN.
(SP2)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolapodstawowa2

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages