Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Spotkanie kolędowe w przedszkolu "Misia Uszatka"

2017-12-22 11:41:46 (ost. akt: 2017-12-22 11:54:01)

Autor zdjęcia: Samorządowe Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka

Pamięć o tym, aby każdego dnia stawać się człowiekiem szlachetnym, pomocnym bliźniemu, dobrym – była myślą przewodnią "Spotkania kolędowego" w Samorządowym Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka.


"Dla serc szlachetnych największą rozkoszą,
gdy drugim w niedoli radość przynoszą"
Adam Asnyk


Święta Bożego Narodzenia – to wyjątkowy, magiczny czas, kiedy radość i miłość pukają do każdego z nas. To przede wszystkim czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. W naszym przedszkolu tworzymy sytuacje sprzyjające czynnemu uczestnictwu w tradycji. Okres oczekiwania na narodziny Dzieciątka Jezus, to również okazja do wspólnego kolędowania dzieci, nauczycieli i rodziców w przedszkolu. W naszej placówce "Spotkanie kolędowe" odbyło się 19 grudnia 2017 r. Ta szczególna uroczystość, to wyjątkowe wydarzenie, które integruje dorosłych i dzieci. W tak pięknym wydaniu odbyło się po raz drugi, poprzednie miało miejsce rok temu.

W pięknej bożonarodzeniowej scenografii i przy pięknej oprawie muzycznej, dzieci 6-letnie z grupy "Koguciki" oraz dzieci 3-4-letnie z grupy "Prosiaczki", przedstawiły rodzicom i zaproszonym gościom bardzo ciekawy program artystyczny. Swoją obecnością zaszczycili nas księża ks. kpt. Łukasz Hubacz - kapelan 11 MPA, ks. Rafał Chwałkowski i ks. Marcin Czyż z Parafii p.w. Dobrego Pasterza, członkowie, utworzonego przez panią Agnieszkę Gruca, zespołu wokalnego: pani Małgorzata Składaniec, pani Justyna Rodak, pani Anna Nikorowska, pani Wioletta Milinkiewicz, pan Tomasz Sulej, pan Włodzimierz Huczak oraz rodzice naszych wychowanków. Obejrzeliśmy przepiękną inscenizację "Dziewczynki z zapałkami", w wykonaniu dzieci z grupy "Koguciki".

Mali artyści wprowadzili nas w magiczną, pełną wzruszeń atmosferę. Autorką scenariusza i reżyserem była pani Krystyna Kalich, zaś autorką oprawy muzycznej - pani Agnieszka Gruca. Piękna prezentacja multimedialna, wykonana przez panią Danutę Milinkiewicz, stanowiąca tło, doskonale uzupełniająca scenografię, doskonale dobrana muzyka, stroje, śpiewane kolędy, płonące świece i piękna żywa choinka, wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Podniosła atmosfera udzieliła się także dzieciom, które z ogromną ekspresją i zaangażowaniem odgrywały powierzone im role, śpiewały i tańczyły. Rodzice z dumą i wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wtórowali im śpiewem.

Kolejnym punktem naszego "Spotkania kolędowego" był przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Gruca, występ, nowo powstałego chóru, w skład którego wchodzą rodzice dzieci z naszego przedszkola. Wysłuchaliśmy pięknego wykonania kolęd z podziałem na głosy: "Gdy się Chrystus rodzi", "Cicha noc", "Maleńki Jezu" oraz piosenki wigilijnej "Przekażmy sobie znak pokoju". Wszyscy obecni włączyli się do wspólnego śpiewania. Na zakończenie Pani Dyrektor Małgorzata Borejko złożyła wszystkim serdeczne życzenia. Głos zabrał także ks. Rafał Chwałkowski, który również złożył wszystkim świąteczne życzenia i pięknie wyraził swoje głębokie wrażenia ze spotkania. Czas upłynął w miłej, świątecznej atmosferze. Życzymy wszystkim, aby ciche piękno Bożego Narodzenia ogrzewało Państwa domy i opromieniało serca. Niechaj Święta oraz cały Nowy Rok, wypełnią się tym pięknem.
(Izabela Jachimek)

Polub nas na Facebooku:

Źródło: przedszkolemisuszatek

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages