Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Węgorzewska stocznia Northman liderem w produkcji jachtów

2017-12-06 13:22:15 (ost. akt: 2017-12-13 14:41:27) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Mat. promocyjne

W ostatnich latach stocznia z Węgorzewa stała się polskim liderem w produkcji jachtów żaglowych, znacznie rozwijając również produkcję jachtów motorowych. W tym czasie dynamicznie zwiększyła zasięg swojej sprzedaży nie tylko o pozostałe kraje Europy, ale również o kontynent azjatycki.

Szybki rozwój wsparty serią nowych projektów i wdrażaniem najnowszych technologii produkcyjnych, zaowocował stworzeniem kilkunastu modeli jachtów żaglowych i motorowych (marki: Maxus, Nexus, Nexus Revo, Northman, Courier). Jachty produkowane w stoczni zdobyły ponad 50 nagród na najważniejszych, żeglarskich wydarzeniach i stanowią największą część jednostek czarterowych na Mazurach. To właśnie na jachcie ze stoczni Northman (Maxusie 22) sternik Szymon Kuczyński opłynął świat, ustanawiając rekord samotnej żeglugi na najmniejszej polskiej jednostce. Obecnie Szymon podjął jeszcze trudniejsze wyzwanie. Na tym samym jachcie wyruszył w rejs, którego celem jest ustanowienie rekordu świata w samotnej żegludze non stop dookoła Ziemi jako najmniejszy jacht w historii! Relacja z rejsu: (www.northman.pl/dziennik-pokladowy-o/)

Wyprzedzając oczekiwania klientów i ustanawiając przodujące trendy, corocznie, od wielu lat stocznia Northman wprowadza na rynek nowe modele jachtów. Na listopadowych targach Boatshow premiera sezonu 2017 - Nexus Revo 870 zdobył wyróżnienie i kolejną nagrodę. Stocznia nie spoczęła jednak na laurach i pomimo, iż o tym jachcie jest jeszcze bardzo głośno, planowana jest kolejna premiera, tym razem jachtu motorowego Northman 1200 (www.northman1200.pl).

Zainteresowanie produktami stoczni jest na tyle duże, że aby zwiększyć możliwości projektowe i produkcyjne zapadła decyzja o budowie Centrum Badawczo – Rozwojowego (www.northman.pl/stocznia-northman-uruchamia-centrum-badawczo-rozwojowe/).

Jak informuje właściciel stoczni Krzysztof Stępniak:

"Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym dzięki połączeniu nowoczesnych technologii, nauki i kreatywności naszych projektantów, powstaną nowe generacje niepowtarzalnych produktów. Centrum planujemy uruchomić pod koniec 2018 roku. Sukces ten jest uwieńczeniem naszych kilkuletnich prac nad projektami i budową zespołu fachowców. Projekt przewiduje utworzenie nowych miejsc pracy. Nabór został już rozpoczęty. W związku z rozwojem stoczni obecnie trwa również nabór na inne stanowiska. Zachęcam do wysyłania CV. Szczegóły ofert znajdują się na stronie naszej stoczni."

Jeśli zatem szukacie stabilnego miejsca pracy, które umożliwi rozwój - zachęcamy do składania aplikacji (www.northman.pl/praca).

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages