Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Dźwięk dzwonka przywołał wspomnienia

2017-11-29 12:00:00 (ost. akt: 2017-11-29 13:53:38)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W ubiegły piątek Szkoła Podstawowa im. Kurta Obitza obchodziła swoje święto. Była to okazja do wielu pięknych wspomnień, które choć minione zawsze pozostaną w pamięci. Dźwięk szkolnego dzwonka przywołał je ponownie.

Trudno być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Ten dzień to czas przywoływania w pamięci koleżanek, kolegów i nauczycieli. To także czas wzruszeń i refleksji nad mijającym czasem. Nasza szkoła wytworzyła bardzo bogatą tradycję, swój klimat i przede wszystkim połączyła kilka pokoleń ludzi – nauczycieli, pracowników oraz uczniów i absolwentów. Z perspektywy mijających lat działalność dydaktyczno-wychowawcza szkoły została uwieńczona wieloma sukcesami w konkursach przedmiotowych, recytatorskich, plastycznych i sportowych. O dobrej pracy szkoły świadczą też dobre wyniki egzaminów zewnętrznych. Wychowankowie szkoły, którzy ją opuścili i nadal opuszczają mury, niejednokrotnie napawali dumą. Na uwagę zasługują również ci absolwenci, którzy będąc uczniami tej szkoły, powrócili do niej już jako nauczyciele.Świąteczny dzień przypomina, że w szkole najważniejszy jest uczeń, duszą szkoły – nauczyciele i wychowawcy, wsparciem – rodzice, a dumą – absolwenci. Uczniowie zaprezentowali swój dorobek artystyczny. Były piosenki, wiersze „Czerwony Kapturek” w języku polsko-angielskim, oraz popisy gry na instrumentach. Dużo radości jak zwykle dały popisy najmłodszych przedszkolaków. Trudno dzisiaj mówić o skutecznej pracy wychowawczej w szkole jeśli nie posiada ona patrona. Nasza szkoła ma to szczęście, że naszym patronem jest dr Kurt Alfred Obitz, człowiek mądry szlachetny i z pasją, który wytrwale dążył do wyznaczonych celów. W czerwcu tego roku świętowaliśmy 110. rocznicę jego urodzin i wręczenie medalu jego imienia. Na jednej ze stron medalu widnieje napis „Przeżył życie czyniąc dobro”. Dyrektor szkoły Teresa Marcinkiewicz również życzyła wszystkim, by przeżyli swoje życie czyniąc dobro. Ten rok szkolny przebiega w w naszej szkole pod hasłem Roku Wartości. Chcemy w każdym miesiącu czynić dobro ucząc dzieci przyjaźni, dobroci, patriotyzmu, uczciwości, odwagi. Święto szkoły to także okazja do radości i nadziei na kolejne lata pracy i kolejne jubileusze.Uczniowie przygotowali gościom ciasteczka, na których były wypisane wartości. Uroczystość mogła się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców. Podczas naszego święta gościliśmy: burmistrza Węgorzewa p. Krzysztofa Piwowarczyka, przedstawiciela Kuratorium Oświaty Delegatury w Ełku starszego wizytatora p. Annę Cieśluk, dyrektora Zespołu Obsługi Ekonomicznej Szkół i Przedszkoli p. Bożenę Stępak, prezesa Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarsko-weterynaryjnej- Zbigniewa Wróblewskiego, lek wet. nagrodzonego medalem im K. Obitza-Henryka Szubstarskiego. lek. wet. p. Marię Tonder i p. Zenona Zounera, proboszcza parafii św. Józefa ks. dr Zbigniewa Chmielewskiego, dyrektora BS, absolwenta szkoły p. Jana Jawińskiego, dyrektorów szkół i przedszkoli, kustosza MKL p. Krystynę Jarosz, Sołtysa wsi Węgielsztyn p. Bogusławę Pyłypcio, przewodniczącą Rady Rodziców p. Renatę Hoyer, Szefową Caritas p. Teresę Swarcewicz.
(SP w Węgielsztynie)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages