Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Jesteśmy dumni z certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu"

2017-11-23 11:00:00 (ost. akt: 2017-11-23 12:24:07)

Autor zdjęcia: Archiwum LO w Węgorzewie

10 listopada, w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta gala, podczas której węgorzewskie liceum i Szkoła Podstawowa nr 2 za pośrednictwem swoich dyrektorów odebrały Certyfikaty „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.

Wśród nagrodzonych znalazły się 84 placówki oświatowe spośród blisko 300 z terenu całego województwa. Wśród nich nie mogło zabraknąć węgorzewskich szkół. Liceum Ogólnokształcące im. Mariusza Zaruskiego i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka odebrały za pośrednictwem swoich dyrektorów Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Wydarzenie uświetnił występ Chóru Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego Policji przedstawiającego pieśni patriotyczne oraz uczniowie jednego z olsztyńskich liceów z przedstawieniem „Żołnierze wyklęci”.

Wręczenie certyfikatów poprzedziło odznaczenie ludzi kultury, pracujących w wolontariatach, zasłużonych dla społeczności lokalnych orderami Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Aby móc odznaczyć ludzi dorosłych za działania dla dobra narodu, trzeba zaszczepić w młodych taka potrzebę - temu właśnie ma służyć konkurs zainicjowany przez Kuratorium Oświaty.

— Zarówno uczniowie jak i nauczyciele włożyli dużo pracy i zaangażowania w działania, które służą kształtowaniu tożsamości i upowszechnianiu wiedzy na temat narodowej historii — mówi Waldemar Czapski, dyrektor węgorzewskiego liceum. — Wystarczy wspomnieć o corocznym udziale i pomocy w organizacji miejskich obchodów Święta Niepodległości, Półmaratonu Węgorza w dniu Święta Flagi czy „Akcji Tropem Wilczym „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ”. Od wielu już lat kreatywnie uczestniczymy w wydarzeniach kulturalnych i społecznych na terenie całego powiatu, co zostało zauważone i docenione przez kapitułę kuratoryjnego konkursu.

— Jesteśmy dumni z otrzymanego Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu" — mówi Halina Anchim, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie. — Podejmujemy liczne działania w zakresie edukacji patriotycznej i regionalnej. Jest to zasługa całej społeczności szkolnej, przy wsparciu rodziców i instytucji współpracujących ze szkołą.

Młodzi ludzie wspomagani przez opiekunów i rodziców, od wielu lat kreatywnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych i społecznych na terenie całego powiatu. Społeczności szkolne nie zamierzają jednak spoczywać na laurach. Tytuł „Szkoła Wierna Dziedzictwu” jest dużym zobowiązaniem. W szkołach i w środowisku lokalnym nadal będą prowadzone działania mające na celu wychowanie młodzieży w duchu patriotycznym, poznawaniu kultury i historii naszej dużej i małej Ojczyzny.
(Hanna Domasławska-Pomian, mk)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij65k

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages