Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Wybuch, pożar i akcja pod wodą – strażacy mieli ręce pełne roboty

2017-11-17 14:00:00 (ost. akt: 2017-11-17 12:57:07)

Autor zdjęcia: KP PSP w Węgorzewie

8 i 9 listopada strażacy mięli ręce pełne roboty. Tym razem nie chodziło jednak o typowe wezwania do akcji, a o ćwiczenia, które odbyły się zarówno na lądzie jak i pod wodą.

W środę, 8 listopada strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie połączyli podwodne ćwiczenia z corocznym sprzątaniem Kanału Węgorzewskiego. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie różnych technik poszukiwawczych przez wszystkich członków grupy, a w szczególności czterech nowych członków grupy. Nowi nurkowie: st. str. Sebastian Wincza, st. str. Maciej Winciun, st. str Robert Dolik oraz str. Paweł Skrypoczka, szkoląc się zebrali pokaźną ilość śmieci. Pocieszające jest to, że z roku na rok ilość śmieci jest coraz mniejsza.

Dzień później strażacy z KP PSP Węgorzewo, Wojskowa Straż Pożarna, druhny i druhowie z OSP Budry, OSP Perły oraz OSP Radzieje zostali zadysponowani do pożaru, który wybuchł na terenie należącym do 11. Mazurskiego Pułku Artylerii. Firma zewnętrzna prowadziła prace remontowo budowlane w budynku gospodarczym oraz w magazynach przeznaczonych na materiały niebezpieczne. Podczas wykonywania prac przez nieostrożność jednego z pracowników wystąpił wybuch butli gazowej wyniku czego powstał pożar i zawalił się strop budynku. Eksplozja była tak silna, że pożar powstał również w przyległym magazynie materiałów niebezpiecznych.— Taki scenariusz ułożono do ćwiczeń Komendanta Powiatowego PSP w Węgorzewie, w których udział wzięli strażacy z KP PSP Węgorzewo, Wojskowa Straż Pożarna, druhny i druhowie z OSP Budry, OSP Perły oraz OSP Radzieje — uspokaja st. asp. Tomasz Grunwald, oficer prasowy KPPSP w Węgorzewie. — Dzięki takim założeniom ćwiczący strażacy mogli doskonalić swoje umiejętności w zakresie prowadzenia działań poszukiwawczych, działań gaśniczych, ewakuacji osób poszkodowanych oraz udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages