Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu "Misia Uszatka"

2017-11-11 09:10:19 (ost. akt: 2017-11-11 09:15:01)

Autor zdjęcia: Samorządowe Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. W sobotę, 11 listopada obchodzimy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Samorządowym Przedszkolu Nr 2 im. Misia Uszatka uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się dzień wcześniej.

Z tej okazji wszystkie dzieci w strojach galowych z biało-czerwonymi kotylionami, zebrały się w sali gr. "Koguciki". Wystrój sali dopełnił podniosłą atmosferę uroczystości, w której wzięli udział także zaproszeni goście.

Swoją osobą zaszczycili nas: pan Andrzej Lachowicz - zastępca burmistrza Węgorzewa, pani Bożena Stępak - dyrektor ZOEASiP w Węgorzewie, pani Anna Styrańczak - pracownik Biura Promocji Urzędu Miejskiego w Węgorzewie, przedstawiciele Zespołu Śpiewaczego "Zaciszuki" z Węgorzewa, pani Małgorzata Stępniak - pracownik Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, pan ppłk Andrzej Kulpan - przedstawiciel 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie, pani st. asp. Grażyna Magiera - przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, pani mł. kpt. Ewa Pietrzak - przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie, pan mł. chor. rez. Lesław Tumowski.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Borejko, która powitała zaproszonych gości, dzieci, ich rodziców i dziadków oraz pracowników przedszkola. Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom za przybycie. Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Narodowego, rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez gr. "Koguciki" pod kierunkiem nauczycielek pań Krystyny Kalich i Lucyny Szender. Dzieci przedstawiły program artystyczny składający się z wierszy okolicznościowych i pieśni patriotycznych. Tło stanowiła prezentacja multimedialna, przygotowana przez panią Danutę Milinkiewicz. Prezentacja dopełniła całość, przedstawiając historię Polski w efektowny i przystępny sposób. W akademii wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

Szacunek i miłość do Ojczyzny wyraziły poprzez recytacje wierszy, taniec i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Publiczności bardzo podobał się występ najmłodszych dzieci z gr. "Prosiaczki", które debiutując przed szeroką publicznością, z dumą, wyrecytowały wiersz "Kto ty jesteś?". Recytatorskie, wokalne i taneczne umiejętności przedszkolaków, zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Naszą uroczystą akademię, uświetnił, piękną oprawą muzyczną, zespół "Zaciszuki", w wykonaniu którego usłyszeliśmy pieśni patriotyczne przy akompaniamencie akordeonu guzikowego, na którym grał Pan Władysław Downarowicz. Usłyszeć brzmienie tak unikatowego instrumentu to dla nas, a przede wszystkim dla dzieci szczególnie wartościowe doświadczenie. Usłyszeliśmy następujące pieśni patriotyczne: "Rozszumiały się wierzby płaczące", "Polskie kwiaty", "Nad brzegiem morza", "Leciał orzeł biały", "Tam w żułowskim dworku", "Szumiała dąbrowa".

Serdecznie dziękujemy zespołowi "Zaciszuki" za przyjęcie zaproszenia. Udział dzieci w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, jest dla nich najlepszą lekcją patriotyzmu w kontekście historii państwa polskiego i narodu polskiego. To tego rodzaju uroczystości kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Krystyna Kalich, Izabela Jachimek
[youtubehttps://youtu.be/UP8qkIo5iEc][/youtube]
[youtubehttps://youtu.be/-QTGqeMCmhs][/youtube]
[youtubehttps://youtu.be/Ry2OfilT5pU][/youtube]


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: przedszkolemisuszatek

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages