Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Śpiewaj hymn poprawnie, pamiętaj o szacunku do flagi!

2017-11-10 10:38:39 (ost. akt: 2018-11-08 12:53:39)

Przed nami jedna z najważniejszych dat w historii Polski – 11 listopada. Z okazji zbliżających się obchodów Narodowego Święta Niepodległości MSWiA ruszyło z kampanią promującą szacunek dla narodowej flagi i hymnu.

— Przypadające 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP — mówi Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.

W opracowanym przez resort przewodniku znajdują się zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i prawidłowego wykonywania hymnu. Publikacja wskazuje różnice między flagą, a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane najczęściej podczas śpiewania Hymnu RP. Dowiadujemy się m. in. dlaczego powinniśmy śpiewać "Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy", a nie "póki my żyjemy". W przewodniku znajdziemy tekst Mazurka Dąbrowskiego i nuty.

Miniprzewodnik jest streszczeniem dwóch poradników wydanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Biało-Czerwona” i „Hymn Polski”. Publikacje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród organizatorów imprez, samorządowców, chórzystów, uczniów i nauczycieli. Ze strony MSWiA pobrano je już blisko 100 tysięcy razy.

— Biało-czerwone barwy i Mazurek Dąbrowskiego pomogły przetrwać czasy rozbiorów — dodał minister Mariusz Błaszczak. — Oznaczają dla nas dumę i wolność. Jesteśmy do nich mocno przywiązani. Flaga i hymn są z nami we wszystkich ważnych chwilach. Szanujmy je.
(źródło: PAP, MSWiA)

Pliki do pobrania:
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages