Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Węgorzewskie liceum szkołą wierną dziedzictwu

2017-11-08 12:00:00 (ost. akt: 2017-11-08 14:55:48)
Liczne działania, które służą kształtowaniu tożsamości narodowej zostały docenione

Liczne działania, które służą kształtowaniu tożsamości narodowej zostały docenione

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Węgorzewskie liceum znalazło się wśród 84 placówek oświatowych z terenu naszego województwa, które otrzymało prestiżowy certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.

Jest to jedno z 10 nagrodzonych liceum ogólnokształcących w województwie. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele włożyli dużo pracy i zaangażowania w działania, które służą kształtowaniu tożsamości i upowszechnianiu wiedzy na temat narodowej historii. Wystarczy wspomnieć coroczny udział i pomoc w organizacji w miejskich obchodów Święta Niepodległości, Półmaratonu Węgorza w dniu Święta Flagi czy „Akcji Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ”. Społeczność szkolna organizuje też apele, sondy uliczne, gry terenowe i wieczornice, aby uczcić wydarzenia ważne dla naszego narodu i społeczności lokalnej, takie jak na przykład: Rocznica Wprowadzenia Stanu Wojennego ’81, uczczenie pamięci ofiar zbrodni katyńskiej i Wołynia, upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego czy spotkania z kombatantami II wojny światowej, w których biorą udział uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy powiatu węgorzewskiego.

Obok inicjatyw uczniowskich, jak sprzątanie zapomnianych grobów na cmentarzu komunalnym w Węgorzewie, pojawiają się ogólnopolskie akcje z udziałem uczniów węgorzewskiego ogólniaka jak udział w ogólnopolskiej inauguracji roku Mariusza Zaruskiego czy, Narodowe Czytanie pod patronatem pary prezydenckiej. Działania w ramach dziedzictwa kulturowego i współczesny patriotyzm według młodych ludzi to przede wszystkim pamięć i oddawanie czci tym, którzy walczyli i oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Licealiści, wspomagani przez opiekunów i rodziców, od wielu już lat kreatywnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych i społecznych na terenie całego powiatu co zostało zauważone i docenione przez kapitułę kuratoryjnego konkursu.
(źródło: LO Węgorzewo)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages