Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Mł. asp. Paweł Pietrasz "Najpopularniejszym Dzielnicowym" powiatu węgorzewskiego

2017-11-03 10:00:00 (ost. akt: 2017-11-03 10:06:19)

Autor zdjęcia: KPP w Węgorzewie

26 października zakończyliśmy głosowanie na Najpopularniejszego Dzielnicowego. Zwycięzcą został mł. asp. Paweł Pietrasz, który na co dzień obejmuje rejon nr 4. Co zdecydowało, że to właśnie on otrzymał największa ilość głosów?

Chociaż praca dzielnicowych skupia się bardziej na problemowych niż nagłych zgłoszeniach, każdy dzień przynosi im nowe wyzwania. Ludzie zgłaszają się z różnymi problemami, a przekrój spraw jest ogromny. Od nieporozumień sąsiedzkich po konflikty rodzinne. Do każdej sprawy trzeba mieć indywidualne podejście. W naszym powiecie swoją pomocą służy pięciu dzielnicowych.

Od 8 września do 26 października oddawaliście na nich swoje głosy decydując komu przypadnie miano Najpopularniejszego Dzielnicowego 2017. Największą ilość głosów, a tym samym zaszczytny tytuł zdobył mł. asp. Paweł Pietrasz. Na drugim miejscu znalazła się mł. asp. Agnieszka Filipska, która wiele lat obejmowała funkcję dzielnicowej rejonu 2 (Od 23 października jej funkcje przejął sierż. szt. Andrzej Kurowski), a trzecie miejsce należy do st. asp. Andrzeja Golińskiego.

Jakie cechy powinien mieć dobry dzielnicowy? Z pewnością powinien doskonale znać okolicę, w której pełni służbę oraz problemy lokalnej społeczności. Musi też znać swój rewir, wiedzieć, gdzie są miejsca niebezpieczne i na jakie zagrożenia mogą być narażeni okoliczni mieszkańcy. To także umiejętne nawiązywanie relacji, komunikatywność, cierpliwość i odporność na stres. Dokładnie takim dzielnicowym jest lider naszego głosowania, mł. asp. Paweł Pietrasz.

— Praca dzielnicowego jest dla mnie codziennym wyzwaniem — przyznaje mł. asp. Paweł Pietrasz. — Każda sprawa, którą się zajmuję jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. — Otrzymuję wiele zgłoszeń. Każdemu, kto się do mnie zgłosi staram się pomóc. Ludzie kontaktują się ze mną na różne sposoby. Jedni osobiście zgłaszają się na komendę, inni telefonują lub znajdują mnie w Punkcie Przyjęć Interesantów w Budrach, w którym jestem w każdą środę w godzinach 11:00-13:00.

Jak na wieść o wygranej zareagował Najpopularniejszy Dzielnicowy?
— Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem — przyznaje lider głosowania. — Cieszę się bardzo, że zostałem obdarzony takim zaufaniem. Praca dzielnicowego jest dla mnie satysfakcjonująca ponieważ robię to co lubię i mogę realizować własne ambicje. Z pewnością będzie to motywacja do dalszego działania na rzecz obywateli, przede wszystkim z terenu dzielnicy nr 4, której jestem opiekunem. — I zaznacza. — Uznanie bez względu na wynik plebiscytu należy się wszystkim dzielnicowym z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, ponieważ są to naprawdę dobrzy policjanci. Dziękuję za oddane głosy i za zaufanie.

Serdecznie gratulujemy tytułu, który wyraża nie tylko sympatię, ale też społeczne zaufanie. A wszystkim naszym dzielnicowym życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy i samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages