Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Dzień Wszystkich Świętych – zmiany w organizacji ruchu

2017-10-29 13:53:03 (ost. akt: 2017-10-29 14:15:29)

Autor zdjęcia: wt

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. Wiele osób pokona setki kilometrów, by zapalić znicz na grobie bliskich. Tradycyjnie w tym czasie na drogach naszego regionu pojawi się więcej policyjnych patroli. Pamiętajmy o zmienionej tymczasowej organizacji ruchu i zwracajmy uwagę na znaki drogowe.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych możemy spodziewać się znacznego wzrostu natężenia ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy. Policjanci rozpoczęli już akcję "Znicz", która w tym roku trwa od 27 października do 2 listopada. W tym czasie policjanci zadbają o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Funkcjonariusze będą także reagować na wszelkie naruszenia prawa w ruchu drogowym. Swoją uwagę skupią na przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz niedostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Takie zachowania jak nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, utrudnianie lub tamowanie ruchu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, kierowanie pojazdem bez włączonych świateł mijania lub do jazdy dziennej czy przewożenie większej niż dopuszczalna liczby osób w pojazdach mogą być przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci wyciągną konsekwencje za łamanie przepisów prawa. Będą kontrolować stan trzeźwości użytkowników ruchu oraz przyjrzą się relacjom kierowca - pieszy.

Sprawdź jakie zmiany czekają nas na drogach 1 listopada.

Na drodze krajowej nr 63 – w Węgorzewie na ul. Armii Krajowej (rejon cmentarza), od skrzyżowania z ulicą Turystyczną do skrzyżowania z ulicą Zamkową – wprowadzony zostaje zakaz zatrzymywania się i postoju. Ulica Turystyczna - bezpośrednio przy cmentarzu – funkcjonować będzie jako droga jednokierunkowa.

W miejscowości Węgielsztyn - od cmentarza w kierunku wiaduktu – zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju po obu stronach jezdni.

Zmiana organizacji ruchu drogowego w Węgorzewie i w miejscowości Węgielsztyn - będzie obowiązywać tylko 1 listopada 2017 roku.
(WT, źródło: KPP w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages